REKLAMA

Covert M-65 Jacket od Helikon-Tex - klasyczny design w nowoczesnym wydaniu

Nosił ją John Rambo i porucznik Borewicz. Teraz kultowa kurtka wraca w odświeżonej odsłonie, ale nie traci nic ze swojego surowego uroku. 

moda, styl Helikon-Tex

Kultowa kurtka wojskowa M-65 Field Jacket

Pewne wzory nie starzeją się mimo upływu lat. Tak właśnie jest z wojskową „sześćdziesiątką piątką”, która już od ponad dekady nie wchodzi w skład wyposażenia armii USA, ale nadal można ją spotkać na ulicach, górskich szlakach czy w hitowych produkcjach filmowych i telewizyjnych.

W polskim odpowiedniku M-65 widzieliśmy porucznika Borewicza z „07 zgłoś się”, a w oryginale z demobilu wojował John Rambo w „Pierwszej Krwi”. Obecnie coraz częściej łączy się te kurtki ze stylizacjami street wear, a ich cyfrowe reprodukcje noszą bohaterowie gier komputerowych. To świadczy o tym, że mamy do czynienia z absolutnie kultowym klasykiem.

moda, stylHelikon-Tex

Nowoczesne rozwiązania taktyczne Covert M-65 Jacket

Eksperci Helikon-Tex, projektując nowoczesną wersję kurtki, która swe bojowe triumfy święciła jeszcze w latach 70., postawili na to, by sprawdziła się ona w nowoczesnych warunkach pracy służb specjalnych. Skryte i dyskretne działania miejskie mają się przecież nijak do warunków panujących w azjatyckich lasach, dla których tworzono pierwowzór M-65. Stąd też dodatek „Covert” w nazwie - mamy tu do czynienia z kurtką, która sprawdzi się nie tylko podczas luźnego wypadu na miasto, ale też podczas operacji pod przykryciem.

Dla cywilnego użytkownika najważniejszą zmianą będzie jednak wykorzystanie materiałów DuraCanvas i VersaStretch, dzięki którym kurtka Helikon-Tex jest bardziej wytrzymała, a jednocześnie nie krępuje ruchów. Występuje też w nieco bardziej stonowanym odcieniu zieleni - Taiga Green oraz w niespotykanym wcześniej kolorze Ash Grey. Liczne kieszenie, tym jedna, którą można całkowicie wypiąć i nosić jak osobną nerkę, ułatwią zorganizowanie sprzętu EDC (od ang. Every Day Carry), który przyda nam się podczas codziennych działań.

Cechy kurtki Covert M-65 Jacket:

  • Wypinana kieszeń, którą można wykorzystać jako osobną nerkę,
  • Wewnętrzne kieszenie na magazynki do broni,
  • Kieszenie biodrowe, mogące służyć za improwizowane worki zrzutowe na magazynki, - Kaptur chowany w kołnierzu,
  • Zapinana na guziki kanadyjskie i zamek z funkcją „zrywania”, czyli błyskawicznego otwierania,
  • Wykonana z wytrzymałej tkaniny DuraCanvas®.

Sprawdź kurtkę Covert M-65 Jacket lub obejrzyj ją na YouTube.

Koszula do zadań specjalnych - Covert Concealed Carry

Świetnym uzupełnieniem dla kurtki wojskowej może być równie kultowa koszula w kratę. W tym przypadku projektanci Helikon-Tex także wyszli poza schematy i przygotowali produkt, który nie tylko doskonale wygląda, ale też posiada taktyczne udogodnienia, przygotowane z myślą o operatorach służb specjalnych.

Koszula posiada tzw. fałszywe guziki, które pozwalają na jej błyskawiczne rozpięcie, by dostać się do ekwipunku przenoszonego przy pasie. Zastosowana w niej mieszanka materiałów zapewnia wyjątkową swobodę ruchów, a podszyty od wewnątrz kawałek tkaniny pozwoli szybko i skutecznie przetrzeć okulary czy obiektyw aparatu.

Sprawdź koszulę Covert Concealed Carry.

Helikon-TexHelikon-Tex

Torba miejska - EDC Compact Shoulder Bag

Coraz częściej widywane na ulicach miast niewielkie torby na ramię pozwalają na wygodne przenoszenie przydatnych każdego dnia drobiazgów. EDC Compact Shoulder Bag od Helikon-Tex bez problemu pomieści niewielki aparat cyfrowy, notatnik czy tablet, dzięki czemu będziesz mógł wykonać swoją pracę niezależnie od warunków.

Sprawdź torbę EDC Compact Shoulder Bag.

moda, stylHelikon-Tex

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA