Co one sądzą o Twojej bieliźnie

Jeśli ostatni raz bieliznę kupowała Ci mama, być może najwyższy czas nieco odświeżyć tę część garderoby. Żeby sprawdzić, co kobiety sądzą o naszych majtkach, przepytaliśmy 1000 przedstawicielek płci pięknej. Dziś wiemy, co chciałyby zobaczyć dziewczyny, gdy klamerka paska brzęknie o podłogę.

Męskie bokserki shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Bają być nowe

Nie, nie muszą mieć jeszcze metki, ale jeśli gatki, w których w tej chwili jesteś mają jakieś przebarwienia, sprany kolor, albo poszarpane gumki, najwyższy czas udać się do sklepu po nowy zestaw. Zaniedbane, stare majtki, nawet jeśli mają markowe naszywki, wg większości pań świadczą o tym, że dbasz jedynie o pozory.

TIP: Żeby bielizna dłużej wyglądała jak nowa, nie pierz jej w pralce, tylko ręcznie. Pamiętaj też, że suszarki automatyczne powodują szybsze blaknięcie kolorów, słońce i wiatr są lepszym rozwiązaniem.

2. Diabeł tkwi w szczegółach

Respondentki nie miały najmniejszych problemów ze wskazaniem, co w męskiej bieliźnie działa na nie najbardziej mrożąco. Nietrudno się domyślić. Brud. Nawet nie wspominamy o świeżych śladach, bo aż się niedobrze robi. Mówimy tu o śladach, które pozostają nawet gdy wyjmujesz majtki z pralki. (bo to Ty wyjmujesz, prawda?). Plamka tu czy ówdzie dyskwalifikuje parę nawet jeśli w zasadzie są jeszcze w miarę całe. Żeby ułatwić Ci ocenę - zrób przegląd szuflady z bielizną i wyrzuć wszystkie te majtki, których nie założyłbyś na randkę.

3. Zainwestuj w bieliznę wysokiej jakości

Pamiętaj, że majtki to najprawdopodobniej ostatnia z rzeczy, które masz na sobie, zanim akcja nabierze tempa. Skoro więc kupiłeś porządne buty, dobre jeansy, kurtkę, pasek, koszulę i torbę, to zarezerwuj też nieco większy budżet na bieliznę. Nie próbuj oszczędzać zgodnie z zasadą, że przecież i tak tego nie widać. Widać. W najważniejszym momencie. Dobra, markowa bielizna sprawi, że będziesz się czuł pewniej, zsuwając ją z bioder.

Co oznacza bielizna dobrej jakości? Zwróć uwagę na jakość bawełny i... gumki. Te najlepsze nie parcieją tak szybko. Dobrym wyznacznikiem jakości są też gładkie szwy - jeśli widzisz, że szwy są równiutkie, bawełna miękka i jednolita w dotyku - bierz śmiało.

4. Jaki rodzaj majtek dziewczyny lubią najbardziej?

62% kobiet za najlepszy model uznały elastyczne bokserki. Jeśli chodzi o kolor - dziewczyny okazały się bardzo konserwatywne - najbardziej podobały im się stonowane, jednobarwne w kolorach szarym, navy blue, białym lub czarnym.

Na drugim miejscu znalazły się luźne bokserki - tu uwaga - również raczej bez dziwnych wzorków i krzykliwych napisów. Kratka, kropki i grochy to już wystarczająca ilość ozdób. Widok Barta Simpsona czy trupiej czachy nie nastroją jej na tę falę, o którą Ci chodzi, gdy już ma okazję je zobaczyć.

 

REKLAMA