[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Angielski styl: 4 obowiązkowe dodatki dla dżentelmena

Zapraszamy na kolejną lekcję dress code'u ze znanym arbitrem elegancji, wykładowcą Akademii Dyplomatycznej Krzysztofem Łoszewskim. Wspólnie bierzemy pod lupę angielski styl. Zyskaj look dżentelmena.

styl angielski fot. Kamil Majdański
Harris Tweed

Nazwa tkaniny pochodzi od jednej ze szkockich wysp, gdzie tradycyjnie zajmowano się tkactwem. Czasami na jedną nitkę składało się kilkanaście kolorowych włókien, stąd pochodzi efekt drobnych, barwnych punkcików wyróżniający ten materiał na tle innych tkanin. Harris tweed jest odporny na zmiany pogody, dlatego szyje się z niego także kurtki i płaszcze.

marynarka Nils Sundström – 699,95 zł

REKLAMA

styl angielski fot. Kamil Majdański
Sztruks

Drobno prążkowana bawełna jest integralną częścią stylu angielskiego. Zielony sztruks wkładano na polowania, beżowy, brązowy i rudy w weekend lub w podróż. Marynarki i spodnie z tego materiału szybko się jednak wypychają na łokciach, kolanach czy pośladkach. 

spodnie Montego - 149,90 zł

styl angielski fot. Kamil Majdański
Mucha

Jest na tyle modna, że możesz ją zakładać do pracy. Nigdy za duża czy zbyt kolorowa, bo ważny jesteś Ty, a nie to, co masz pod brodą. Te najbardziej eleganckie wiąże się samemu.

mucha Ochnik – 59,90 zł  

styl angielski fot. Kamil Majdański
Szelki

Ubranie angielskiej arystokracji spędzającej w wiejskich rezydencjach wolny czas na polowaniu było nie tylko eleganckie, ale i wygodne. Paski do spodni zastępowano szelkami. Szyte z tkaniny, wykończone skórą przypinano guzikami do spodni. Dziś coraz częściej metalowe żabki zastępują guziki.

szelki Lavard – 59,90 zł  

Krzysztof Łoszewski

W latach 1986-2000 projektant w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Dziś dziennikarz, kostiumograf i autor książek: "Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji", "Smart Casual. Męski styl" oraz "Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej". 

MH 11/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij