Angielski styl: 4 obowiązkowe dodatki dla dżentelmena

Zapraszamy na kolejną lekcję dress code'u ze znanym arbitrem elegancji, wykładowcą Akademii Dyplomatycznej Krzysztofem Łoszewskim. Wspólnie bierzemy pod lupę angielski styl. Zyskaj look dżentelmena.

styl angielski fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Harris Tweed

Nazwa tkaniny pochodzi od jednej ze szkockich wysp, gdzie tradycyjnie zajmowano się tkactwem. Czasami na jedną nitkę składało się kilkanaście kolorowych włókien, stąd pochodzi efekt drobnych, barwnych punkcików wyróżniający ten materiał na tle innych tkanin. Harris tweed jest odporny na zmiany pogody, dlatego szyje się z niego także kurtki i płaszcze.

marynarka Nils Sundström – 699,95 zł

styl angielski fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Sztruks

Drobno prążkowana bawełna jest integralną częścią stylu angielskiego. Zielony sztruks wkładano na polowania, beżowy, brązowy i rudy w weekend lub w podróż. Marynarki i spodnie z tego materiału szybko się jednak wypychają na łokciach, kolanach czy pośladkach. 

spodnie Montego - 149,90 zł

styl angielski fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Mucha

Jest na tyle modna, że możesz ją zakładać do pracy. Nigdy za duża czy zbyt kolorowa, bo ważny jesteś Ty, a nie to, co masz pod brodą. Te najbardziej eleganckie wiąże się samemu.

mucha Ochnik – 59,90 zł  

styl angielski fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Szelki

Ubranie angielskiej arystokracji spędzającej w wiejskich rezydencjach wolny czas na polowaniu było nie tylko eleganckie, ale i wygodne. Paski do spodni zastępowano szelkami. Szyte z tkaniny, wykończone skórą przypinano guzikami do spodni. Dziś coraz częściej metalowe żabki zastępują guziki.

szelki Lavard – 59,90 zł  

Krzysztof Łoszewski

W latach 1986-2000 projektant w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Dziś dziennikarz, kostiumograf i autor książek: "Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji", "Smart Casual. Męski styl" oraz "Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej". 

MH 11/2016

Zobacz również:
REKLAMA