8 przykazań dobrze dopasowanego garnituru

Garnitur prosto z wieszaka rzadko dobrze leży na sylwetce, i prawie zawsze konieczna będzie ingerencja specjalisty. Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę kupując nowy garnitur, oraz jakie poprawki możesz zlecić krawcowi, aby Twój garnitur wyglądał niemal jak szyty na miarę.

mężczyzna w ganiturze wavebreakmedia, shutterstock.com
fot. wavebreakmedia, 2015, shutterstock.com

1. Ramiona

Rękawy marynarki powinny kończyć się na linii Twoich ramion, nie mogą opadać zbyt nisko. Mężczyźni często popełniają ten błąd, chcąc sobie dodać kilku centymetrów w barkach. Efekt jest odwrotny.

2. Kołnierz

Bardzo ważny detal: kołnierz marynarki musi być tak skrojony, żeby wystawał spod niego około 1 centymetr kołnierzyka koszuli. Dlatego zawsze mierz marynarkę na koszulę, nigdy na T-shirt.

3. Klapy

Wąskie klapy są modne, szerokie – bardziej tradycyjne. Obojętnie, jakie wybierzesz, muszą idealnie przylegać na całej długości; jeśli odstają to znaczy, że marynarka jest za mała.

4. Pachy

Jeśli marynarka leży dobrze na ramionach, ale rękawy wydają się za ciasne, zanieś marynarkę do krawca. Niewielkie podcięcie pach zapewni swobodę ruchów i idealnie wyrzeźbi Twoje ramiona.

5. Górny guzik

Powinien znajdować się około 8 cm powyżej pępka. Jeśli jest za nisko lub za wysoko, zaburzy proporcje sylwetki. Na szczęście dla doświadczonego krawca guzik to niewielki problem.

6. Guziki

Najbardziej uniwersalny fason marynarki: jednorzędowa zapinana na dwa guziki. Taka marynarka dopasuje się do każdej sytuacji, nawet do dżinsów.

7. Kieszenie

Proste lub skośne – to kwestia gustu, ale proste kieszenie z klapami są bardziej eleganckie i nigdy nie wychodzą z mody.

8. Spodnie

Najlepsze są proste wąskie nogawki bez mankietów u dołu i zaszewek przy pasku. Idealna długość: tylna część nogawki ma kończyć się około 1,5-2 cm nad obcasem buta.

MH 10/13

Zobacz również:
REKLAMA