4 atrybuty stylowego faceta: Szkoła Stylu Men's Health

Czyli wszystko to, co dżentelmen powinien mieć w swojej szafie.

moda męska fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Krata

Najczęściej marynarkę w kratę nosi się z grubym swetrem, z pikowaną kamizelką, a towarzyszą jej dżinsy albo sztruksowe spodnie. Niesłusznie. Wiele zależy od intensywności kolorów, z których komponuje się krata. Dyskretne, prawie monochromatyczne barwy tkaniny stworzą strój na elegancki, zimowy wieczór, jeśli zestawisz je z pastelową lub białą koszulą i ciemnym krawatem albo muszką.

marynarka Vistula – 799 zł

moda męska fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Golf

Golf wrócił do łask i z powodzeniem zastępuje koszule. Wybierz raczej zbyt luźny niż zbyt dopasowany. Cienki, bawełniany, z dodatkiem kaszmiru, noś z marynarką lub sportową kurtką. Naturalne włókna, z których produkuje się golfy, pozwalają oddychać skórze. Dzięki temu w przegrzanych zimą pomieszczeniach będziesz czuł się swobodnie.

golf Kappahl – 129,90 zł

moda męska fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Skórzane dodatki

Bransoletki ze skóry funkcjonują niezależnie od aktualnych trendów. Mają swoich zwolenników i przeciwników. Jeżeli je lubisz, pamiętaj, że w różnych sytuacjach zawodowych mogą być źle postrzegane. Zdecydowanie lepiej im w połączeniu z nieformalnym ubraniem niż z białą koszulą i garniturem.

bransoletka Strellson – 189,99 zł

Okulary

Są częścią męskiej biżuterii, dlatego czasami można zaszaleć i pozwolić sobie na metalowe oprawki zdobione aplikacjami. Pamiętaj jednak, kiedy i gdzie będziesz je nosił. Zbyt kolorowe czy ostentacyjne odwracają uwagę słuchacza od tego, co mówisz.

oprawki Versace – ok. 750 zł

REKLAMA