14 sposobów na świetny wygląd

Nie zostaliśmy stworzeni dla mody. To moda została stworzona dla nas. Podpowiadamy, jak ją ujarzmić i wykorzystać do swoich celów. Oto 14 rad, jak radzić sobie z najczęstszymi problemami, które mogą Cię spotkać przy dobieraniu garderoby i dodatków.

Jak się ubrać na wesele? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Angielski bywalec

Oscar Wilde zwykł mawiać, że prawdziwa elegancja to kwestia dobrze dobranej koszuli. Dlatego zwróć szczególną uwagę na długość rękawów. Gdy opuścisz ręce, powinny kończyć się tam, gdzie zaczynają się kciuki.

To ważne, ponieważ rękawy marynarki powinny być od nich o ok. 1 cm krótsze. Jeżeli nie zadbasz o te dwa ważne elementy, to niezależnie, ile wydasz pieniędzy, i tak nie będziesz wyglądał stylowo. Ładne spinki to kolejny etap na drabinie elegancji.

Prawda zawsze wyjdzie na jaw

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na University of Kansas, jesteśmy w stanie ocenić wiek, przychód oraz osobowość nieznajomej osoby na podstawie samego tylko obuwia. Dlatego zanim powiesz pierwsze słowo, pozwól, żeby to buty mówiły za Ciebie. 

Miękki dotyk

Kobiety patrzą na dłonie z taką samą uwagą, jak na buty. Jeśli nawet nie większą, bo to w końcu opuszkami palców będziesz przeczesywał jej włosy i pieścił. Kup skórzane rękawiczki. „Co jakiś czas mocz dłonie w ciepłej wodzie z oliwą i sokiem z cytryny” – radzi kosmetolog Ewa Gwiazda. I przyjmuj biotynę, jeśli masz problemy z paznokciami. 

Wrodzony blask

Czasami największa zaleta jest jednocześnie największą wadą. Przykład? Białe koszule. Są piękne, bo są białe, ale z tego samego powodu od razu widać na nich plamy od potu. Rozwiązanie? Soda oczyszczona w połączeniu z wodą utlenioną albo dwie rozkruszone aspiryny rozpuszczone w ciepłej wodzie. Tylko ostrożnie, bo to, co piękne, jest zazwyczaj bardzo delikatne. 

Drobny szczegół

 Jak wynika z analizy naukowców z University of Hertfordshire, faceci w szytych na miarę garniturach wyglądają na inteligentniejszych i bardziej pewnych siebie. Dlaczego? Bo w ich stroju nic nie jest pozostawione przypadkowi. Dlatego kup w końcu poszetkę, zamiast ją ciągle pożyczać. 

Wąż, ale nie w kieszeni

Warto zadbać o okolicę pasa z kilku powodów. Po pierwsze, bo zdaniem badaczy z Weill Cornell Medical Center tłuszcz zgromadzony w tym miejscu wpływa niekorzystnie nie tylko na serce, ale i na funkcje seksualne. Po drugie, żeby dobrze wyglądać w modnych w tym sezonie plecionych paskach.

Ostateczny argument

Panowie, czas przestać podróżować z plecakiem lub sportową torbą. Z bardzo prostego powodu: to źle wygląda i robi słabe wrażenie na kobietach. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Kelton Research, 78% pań uważa, że jedną z najgorętszych rzeczy, jaką może zrobić facet, to po prostu dobrze się ubrać.

perfumy Shutterstock
Shutterstock

85% jest przekonanych, że mężczyzna stylowy jest bardziej seksowny od bogatego. Jeśli dotychczas nie potrafiłeś znaleźć motywacji, aby zmienić coś w swoim stylu, to teraz już nie masz wyboru. 

Konserwa

Powoli zbliża się zima, a wraz z nią pojawią się zaskoczeni drogowcy z solą, która zostawia brzydkie ślady na skórzanych butach. Najlepiej radzić sobie z nią za pomocą wody z octem (równa ilość jednego i drugiego). Pamiętaj, żeby później swoje sztyblety dokładnie wypastować! 

Gorąca czerwień

Kobiety uważają mężczyzn ubierających się w czerwone rzeczy za bardziej atrakcyjnych i pociągających. Takie wnioski płyną z serii badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Rochester. Czerwony knit to dobry zakup z jeszcze jednego powodu. Możesz go założyć do popularnych w tym sezonie kołnierzyków z guziczkami, do których nie pasują żadne inne krawaty. 

Zapach miłości

Istnieją zapachy, które mogą mieć wpływ na Twoje pożądanie. Ba! Przyspieszają nawet krążenie krwi, co jest bardzo istotne na drodze do osiągnięcia przyjemności. Jak wynika z badań psychologa Alana Hirscha ze Smell and Taste Treatment and Research Foundation, należy do nich między innymi woń ciasta dyniowego i lawendy. 

Trafny dodatek

Jak wynika z badań opublikowanych w „Journal of Experimental Social Psychology”, warto otaczać się przedmiotami o kwadratowy designie. Sprawiają one, że wyglądasz na wolnomyśliciela. Zacznij od czegoś, co zawsze będziesz miał przy sobie. Zegarek z wyraźnymi wskazaniami godziny będzie dobry.

Jak się ubrać na wesele? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Gotowość bojowa

Przed ważnymi negocjacjami znajdź chwilę tylko dla siebie i stań w pozycji siły – rozstaw szeroko nogi i unieś ręce w geście zwycięstwa. Po 80 sekundach w Twoim organizmie zacznie krążyć testosteron i obniży się poziom hormonu stresu. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Harvard Business School. Dobra marynarka będzie tylko dodatkiem, który zagwarantuje Ci sukces. 

Zapach miłości

Wg badań, opublikowanych przez „Social Issues Research Center”, kobiety bardzo lubią zwierzęcą woń piżma. Sprawia ona, że czują się bardziej zmysłowe i podniecone. Nic zatem dziwnego, że wyczuwają ją 1000 razy lepiej niż mężczyźni. Jedno psiknięcie na nadgarstki w zupełności wystarczy. 

Więcej znaczy lepiej

Jeśli zastanawiasz się, jaki powinien być Twój portfel, to naukowcy z Newcastle University sugerują, że gruby. To bowiem przekłada się na zadowolenie z życia seksualnego. My radzimy zacząć od tego, żeby był stylowy, bo reszta przyjdzie sama. Wystarczy, że uzbroisz się w cierpliwość. 

Zobacz również:
REKLAMA