Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Znawca futbolu, czyli jak nie kibicować

Osoby dotknięte eurokokiem - nie mylić z gonokokiem - mają skłonność do zbiorowego wyrażania emocji. Występują na stadionach, w specjalnych strefach, pubach, klubach, a nawet prywatnych mieszkaniach z dostępem do tv. Oto jak te emocje rozpalić do białości i wyjść na kompletnego jełopa. 

kibic fot. Shutterstock
1. Zaproś kumpli na mecz do siebie

Co będziecie się po jakichś pubach włóczyć? Wpadnijcie do mnie! Żona zrobi coś do przegryzienia, napijemy się, obejrzymy sobie spokojnie mecz, pogadamy - tak ich zaproś. Niby normalnie, a tu zdziwko. Żona w wieczorowej sukni, "coś do przegryzienia" okazuje się być pulardą wołową w pierzynce ananasowej przełożoną palmowymi sercami i kwiatami nasturcji (za żadną cholerę nie da się tego trzymać na kolanach lub na małym, telewizyjnym stoliku - trzeba usiąść przy dużym w jadalni, gdzie telewizor tylko słychać), a wino, które właśnie otworzyłeś, to Bordeaux z lat 90. i powinno jeszcze z godzinkę pooddychać.

Piwa nie masz, bo przecież wołowina, prawda, ale może na początek jakąś kawkę lub herbatkę. Masz dobrą, zieloną, przywiozłeś z Tajlandii. Zaparzyć? Po "Tajlandii" dostaniesz po raz pierwszy z główki, chyba że kumple są z pracy, a Ty jesteś ich szefem. Gwarancji jednak nie dajemy.

2. Wykaż się znajomością rzeczy

W pubie kibice są jedną wielką rodziną, a w rodzinie jak to w rodzinie – rozmawia się o wszystkim. Cenione są zwłaszcza pytania: "Którzy nasi?" (w 10. minucie meczu), "Do ilu grają?" (w każdej minucie) oraz filozoficzne refleksje: "Tak się zastanawiam, co wy w tej piłce widzicie? 22 spoconych gości kopie skórzany balon, wielkie mi mecyje. Curling, to ja rozumiem - tylko ty, kamień i lodowa tafla. Sam musisz walczyć. No, i trochę miotełkowi". Sprawdź później w internecie, jaki był wynik, bo jak się ockniesz, będzie już na pewno po meczu.

3. Ogarnij się

Wynajmujecie mieszkanie z kumplem i taką macie umowę, że czynsz płaci on, a Ty płacisz rachunki za media. Woda zapłacona? Ba! Administracja zapłacona? Tak jest! Gazownia? Yes, sir! Kablówka i internet? No, weź się stary, to baza przecież! To dlaczego, może łaskawie mi powiesz, telewizor nie działa na 10 minut przed meczem, a laptop rzęzi tylko na baterii? I dlaczego musimy ze świeczką szukać pilota? Pacz mnie na usta, tak, tak, przysuń tę świeczkę, powiem Ci, dlaczego tak jest: bo od 3 miesięcy, ćwoku jeden, popłuczyno moralna, nie zapłaciłeś za energię!!! Zabić Cię to mało! Wolisz w głowę czy w brzuch?

Nałogi, uzależnienia fot. shutterstock.com
4. Zadbaj o rozrywkę

Zaprzyjaźniłeś się na tyle z barmanem podczas meczu, że gdy tylko sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy, powiedziałeś do niego dosyć głośno: "Przełącz na TVN, leci teraz Misio i Pysio, zobaczymy chociaż kawałeczek". Aua! Za co, panowie, przecież teraz jest przerwa, same powtórki lecą, aua!

5. Bądź rzeczowy

Nieważne, kto wygra - liczy się sportowa wal- ka i niech zwycięża lepszy. Cenię zawodowstwo. Uważam, że drużyny powinny grać jedna w czarnych, druga w białych strojach, a w telewizji powinno się zamazywać twarze piłkarzy. Wtedy byłoby obiektywnie i człowiek kibicowałby lepszym.

6. Kibicuj z sercem

Gra-bo-wski! Gra-bo-wski! Gra-bo-wski! Sam idziesz, sam! Strzelaj! Jeeeest! Gra-bo-wski! 

MH 06/2012

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij