[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Zdrowe grillowanie, łysienie i kłopoty z pamięcią - ciekawostki MH

Ciekawostek nigdy za wiele, więc podsyłamy Wam kolejną porcję nowości ze świata nauki. Wszystko na czasie i w krótkiej, przystępnej formie. 

Kucharz_gotowanie Grillujesz jak mistrz? Super. Dorzuć do tego jeszcze wiedzę, jak grillować zdrowo. Wtedy zostaniesz prawdziwym mistrzem rusztu.

Stary, ale jary

Poważne kłopoty z pamięcią ma tylko 1% Polaków przed 50. rokiem życia, ale już po 65. urodzinach odsetek ten wzrasta do 14%, a po 80. – do 40%. Jeśli więc chcesz za 50 lat pamiętać, gdzie mieszkasz, już dziś zacznij regularnie popijać wino.

Uczeni z Instituto de Ciencia y Tecnología de Alimentos y Nutrición w Madrycie odkryli, że metabolity wina, czyli składniki, które powstają po przejściu wina przez układ pokarmowy, chronią naszą pamięć, spowalniając procesy degeneracyjne tkanki nerwowej.

REKLAMA

Oczywiście nie zalecamy wypijania codziennie całej butelki: jedna, dwie lampki w zupełności wystarczą. Jeśli będziesz regularnie pił więcej, możesz nie dożyć wieku, w którym pamięć zawodzi 14% ludzi.

Wielki powrót grzebienia

Ten, kto w końcu wymyśli sposób na przywrócenie czupryny na głowie Bruce'a Willisa, będzie mógł resztę życia spędzić na jachcie na Karaibach. Być może przełomu dokonał zespół dr. Lu Le z University of Texas Southwestern, który przy okazji zupełnie innych badań odkrył mechanizm siwienia i wypadania włosów. Uczeni mają nadzieję, że to odkrycie umożliwi opracowanie pierwszego środka, który będzie naprawdę działał. Trzymajmy kciuki.

Najpierw się wyśpij, potem lecz

Jeśli często boli Cię głowa, a tabletki nie robią na bólu większego wrażenia, zastanów się, ile nocy ostatnio zarwałeś. Jak donosi pismo „Nature Medicine”, brak snu drastycznie zmniejsza wrażliwość organizmu na typowe środki przeciwbólowe (np. ibuprofen), a nawet morfinę. Następnym razem, gdy rozboli Cię głowa, spróbuj więc zasnąć: być może po przebudzeniu lek nie będzie już potrzebny.

1 obrót na minutę

75 – o tyle % wg National Cancer Institute zmniejsza się ilość substancji rakotwórczych w mięsie, gdy obracasz je na grillu co minuta, w porównaniu z mięsem obracanym tylko raz.

Nie daj się lizać

Chociaż zwierzęta pomagają łagodzić stres i w ogóle są kochane, nie spoufalaj się za bardzo. Twój pupil może Cię zarazić.

1. Zanim dasz się polizać psu, pomyśl, co ostatnio lizał. Możesz złapać pasożyta, np. glistę albo tasiemca.

2. Choroba kociego pazura objawia się gorączką i powiększeniem węzłów chłonnych. Ziarniniak akwariowy powoduje brzydkie owrzodzenie. Nigdy nie wkładaj do akwarium rąk bez rękawic.

3. Bakterie z wyschniętych odchodów mogą wywołać chorobę papuzią, objawami przypominającą grypę.

4. Kontakt z zakażonym gryzoniem może narazić Cię na wirusowe zapalenie opon mózgowych i pasożyty. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij