Matrix 4: tytuł, data premiery, obsada

Wierni fani już zacierają ręce na myśl o rezurekcji "Matrixa". Jak dotąd, mamy niewiele informacji o produkcji, ale znamy datę premiery, obsadę oraz pełny tytuł.

Matrix 4 shutterstock.com

W sierpniu ubiegłego roku studio Warner Bros. ogłosiło, że „Matrix” wreszcie powraca, uzupełniając kultową trylogię o kolejną część. Wiadomo już, że reżyserka Lana Wachowski (która wraz z siostrą Lilly Wachowski jest autorką oryginalnej trylogii) powraca jako reżyser. W nowym filmie z serii zobaczymy także odgrywających głównych bohaterów Neo i Trinity – Keanu Reevsa oraz Carrie-Ann Moss. Aktor zapowiadał wcześniej, że nie podejmie się pracy nad filmem, o ile siostry Wachowskie nie będą na pokładzie. Na szczęście jedna z nich zdecydowała się wskrzesić format i produkcja mogła ruszyć. 

REKLAMA

ZOBACZ: 17 najlepszych filmów o kumplach

Luźno zainspirowany japońskim filmem anime „Ghost in the Shell”, „Matrix” stał się pod koniec lat 90-tych kinową sensacją. Od premiery w 1990 roku czerwone pastylki i czarne skórzane płaszcze już zawsze będą kojarzyły się tylko  z tym tytułem. Kultowy już film z gatunku science-fiction wciąż jest  jednym z najbardziej wpływowych dzieł filmowych wszechczasów, inspirując nie tylko innych twórców kina, ale także myślicieli, filozofów, literatów – także z kręgów akademickich. Choć „Matrix”, w zeszłym roku skończył 20 lat, nie stracił swojego kulturowego znaczenia. Reżyserka Lana Wachowski powiedziała niedawno: „Wiele idei dotyczących naszej rzeczywistości, które Lilly i ja badałyśmy 20 lat temu, teraz są bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej.”

Chociaż nie opublikowano jeszcze prawie żadnych szczegółów fabuły, fani serii już snują setki możliwych scenariuszy. My nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, jak wypadnie „Matrix: Resurrection” – bo tak ma brzmieć pełny tytuł filmu - w erze cyfrowej.

„Matrix” 4 - jaka jest data premiery?

„Matrix” 4 ukaże się 22 grudnia 2021 r. Decyzją Warner Bros., wszystkie filmy studia  z 2021 roku mają być wypuszczane w dystrybucji hybrydowej – jednocześnie w kinach i na platformie HBO Max.

Czy jest już zwiastun?

Zwiastun został pokazany widzom CinemaCon w zeszłym tygodniu, ale nie można go jeszcze zobaczyć w mediach społecznościowych. Według naszych informacji, pierwszy trailer czwartej części „Matrixa” otwiera scena rozmowy Keanu Reevesa z Neilem Patrickiem Harrisem, prawdopodobnie w trakcie terapii. Następuje cięcie, po czym Reeves spotyka Carrie-Anne Moss, ale wydaje się jej nie rozpoznawać. Reeves-Neo wydaje się być z powrotem w „prawdziwym świecie”, chociaż będziemy musieli poczekać, aby to potwierdzić.

Obsada „Matrix: Resurrection".

Wiemy na pewno, że w głównych rolach na pewno wystąpia Keanu Reeves oraz Carrie-Ann Moss. Dołączą do nich także młodsze twarze, w tym Jonathan Groff („Mindhunter”, „Hamilton”) i Yahya Abdul-Mateen II z „Aquamana”, który podobno gra młodego Morfeusza.

Zobacz również:
REKLAMA