Wszyscy święci New Jersey. Filmowy prequel Rodziny Soprano nadchodzi

You woke up this mornin'/The world turned upside down... Nic lepiej nie ujęłoby mojego zdziwienia dzisiejszego poranka na wieść, że Warner Bros. opublikowało chwilę temu trailer filmu Wszyscy święci New Jersey, niż te dwa wersy utworu zespołu Alabama 3. Filmowy prequel kultowej Rodziny Soprano trafi do kin jeszcze tej jesieni.

Rodzina Soprano Mat. prasowe HBO

Jeśli jesteś fanem oryginału, nie musiałeś nawet czytać do końca leadu. Wersety utworu Woke up this morning znasz na pamięć i nierozerwalnie kojarzą Ci się z czołówką jednego z najlepszych seriali w historii telewizji; serialu, który przy okazji telewizję mocno i na zawsze zmienił. Ale po kolei.

ZOBACZ: Dlaczego kobiety kochają seriale?

O tym, że powstaje prequel Rodziny Soprano, wiemy już od jakiegoś czasu. Wczoraj otrzymaliśmy jednak datę premiery, informację, że film zadebiutuje jednocześnie w kinach oraz na platformie HBO MAX (w Polsce wciąż HBO GO), a także zobaczyliśmy klimatyczny zwiastun, z którego dowiadujemy się, że legendy się nie rodzą, one zostają stworzone.

https://www.youtube.com/watch?v=dHa95iy2lF0

Taką legendą na pewno jest Tony Soprano, którego początki w mafijnym półświatku opowiadać będą właśnie The Many Saints of Newark. Jeśli po obejrzeniu zwiastuna będziesz miał wrażenie, że do roli młodego Tony'ego aktora dobrano doskonale, to w zasadzie nic dziwnego - grać będzie go Michael Gandolfini, syn Jamesa Gandolfini'ego, zmarłego w 2013 roku aktorskiego geniusza, który postać Tony'ego Soprano powołał do życia.

PRZECZYTAJ: Randka w kinie - wybór filmu a długość związku

W obsadzie pojawią się jeszcze m.in. Vera Farmiga, Jon Bernthal i Ray Liotta. Za reżyserię odpowiadać będzie Alan Taylor, który w 1999 roku odebrał nagrodę Emmy za Rodzinę Soprano właśnie, a ostatnio reżyserował na przykład Thora: Mroczny świat. Za scenariusz również odpowiedzialni są twórcy oryginału, czyli David Chase i Lawrence Konner.

Wszyscy święci New Jersey będą mieli swoją premierę 29 października. Jak wrażenia po zwiastunie? Czekacie? Ja się jaram i odpalam dziś sezon 1. Akurat do premiery obejrzę raz jeszcze je wszystkie. PS. Rodzinę Soprano obejrzysz legalnie na HBO GO.

REKLAMA