[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.8

Wspólne mieszkanie – 3 podstawowe zasady

Dzielenie mieszkania z wybranką swojego serca może być albo sielanką, albo drogą przez mękę. Jedno od drugiego dzieli kilka prostych zasad. Oto one. 

Bosch

1. Przestrzeń

Mężczyźni zdecydowanie lepiej czują się na otwartej przestrzeni i ma to uwarunkowanie czysto ewolucyjne. Po prostu Twój pradziad znaczną cześć swojego czasu spędzał, uganiając się za zwierzyną, natomiast prababka oczekiwała w jaskiniach i lepiankach, podtrzymując domowe ognisko – dosłownie. Stąd kobiece zamiłowanie do przytulnych, sprzyjających rozmowie miejsc i męskie dążenie do zajmowania dużych przestrzeni. 

Rozwiązanie: Urządź wspólną przestrzeń tak, by zaspokoić kształtowane przez tysiąclecia potrzeby obu stron. Niech jej fotel znajdzie się przy stoliku do kawy, natomiast Twój ustaw w miejscu, z którego możesz obserwować całą przestrzeń w pomieszczeniu, łącznie z wejściem. Taka aranżacja przestrzeni sprawi, że Twój wewnętrzny jaskiniowiec poczuje się lepiej, a Ty unikniesz poczucia osaczenia, jakie często mają faceci wciśnięci w po kobiecemu urządzone kąciki.

2. Czystość

Wiemy, wiemy – jesteś zabieganym facetem, ale uwierz nam, że ta linia obrony nie wytrzyma nawet jednego jej krzywego spojrzenia. Zwłaszcza teraz, w czasach pracujących, wyemancypowanych kobiet. W ogóle ten temat jest dość drażliwy i często staje się powodem kłótni. Co więcej, jak twierdzi Gretchen Rubin, autorka książki "Projekt Szczęście", praktycznie każdy z nas ma skłonność do przeceniania własnego wkładu w domowe porządki, deprecjonując tym samym starania partnera. 

Rozwiązanie: Po pierwsze, bardzo precyzyjnie podzielcie się pracą – Ty wynosisz śmieci i odkurzasz, ona zmywa naczynia i wywiesza pranie. To od razu ograniczy ryzyko wybuchu wojny domowej. Każdy będzie odpowiedzialny za własny odcinek robót i nie będzie żadnej możliwości zgonienia niepowodzeń w walce z brudem na drugą stronę. 

Po drugie, podejdź do sprzątania po męsku i spraw sobie gadżet, który uprzyjemni życie i skróci to, czego tak wszyscy nie lubimy. Bo nie oszukujmy się - znajdziesz całą masę ciekawszych czynności niż sprzątanie. A co z tym gadżetem? Sugerujemy odkurzacz bezprzewodowy Unlimited. Dlaczego akurat ten? Bo jest uniwersalny, poręczny i skuteczny. Dzięki niemu poradzisz sobie z każdą powierzchnią: z łatwością odkurzysz podłogi, ale też stół, meble, również meble tapicerowane, a nawet sufit. Nie będziesz też tracił nerwów na czyszczenie trudno dostępnych miejsc np. za szafą czy wysoko powieszonych półek. Możesz też zmienić go w odkurzacz samochodowy. A na koniec perełka - Unlimited wyposażony jest w elektroszczotkę, która wykonuje 4 000 obrotów na minutę. Pracuje odkurzacz, nie Ty. 

3. Ogrzewanie

Sprawa nie jest tak banalna, jak mogłoby się wydawać. Przekonali się o tym uczestnicy różnego rodzaju reality show typu "Big Brother", w których manipulowano temperaturą i cyrkulacją powietrza tak, by wywoływać konflikty między uczestnikami. Zależność jest prosta: im w mieszkaniu goręcej i bardziej duszno, tym większa szansa, że skoczycie sobie do gardeł. Potwierdzają to nawet policyjne statystyki - w tych pubach, gdzie zakazano palenia i zmniejszono temperaturę, rzadziej dochodziło do awantur. 

Rozwiązanie: Z badań przeprowadzonych przez West Midlands Public Health Observatory wynika, że najbardziej optymalna temperatura, to 21 stopni Celsjusza w pokoju dziennym i 18 stopni Celsjusza w sypialni.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij