Wiemy, ile Daniel Craig zarobi za sequel „Na noże”

Choć Daniel Craig najbardziej znany jest z serii filmów o Jamesie Bondzie, wygląda na to, że rola agenta 007 nie będzie jego najbardziej dochodową. Niedawno ogłoszono, jak bajońską sume aktor zainkasuje za udział w dwóch kolejnych częściach komedii kryminalnej „Na noże”.

Daniel Craig shutterstock.com

Pierwszy film z postacią detektywa Benoita Blanca, w reżyserii Riana Johnsona („Star Wars: The Last Jedi”) do kin w USA trafił 27 listopada 2019 w dystrybucji Lionsgate. Część druga i trzecia produkowane są już na wyłączność dla Netflixa, po tym jak streamingowy gigant zapłacił Johnsonowi 450 milionów dolarów za powrót do pisania i reżyserowania przygód detektywa.

REKLAMA

W obszernym raporcie na temat ogromnych wynagrodzeń gwiazd kinowych hitów, przyćmiewanych teraz przez jeszcze sowitsze wynagrodzenia aktorów grających w produkcjach oryginalnych serwisów streamingowych, Variety ujawniło, że Craig zarobi ponad 100 milionów dolarów na dwa kolejne filmy, w których zagra detektywa Benoita Blanca. W tej samej publikacji pojawiają się także inne nazwiska świetnie zarabiających na streamingu aktorów.

ZOBACZ: 17 najlepszych filmów o kumplach

Według autorów, ​​Dwayne Johnson ma dostać od Amazona 30 milionów dolarów za świąteczny film „Red One”, ale kwota ta może wzrosnąć nawet do 50 milionów po opracowaniu projekcji kasowych. Dla porównania, Chris Hemsworth dostaje za rolę w najnowszym filmie „Thor: Love and Thunder” dostaje 20 milionów, zaś Robert Pattinson za „Batmana” - 3 miliony dolarów. Variety twierdzi, że decyzja Warner Bros o wypuszczeniu wszystkich swoich filmów z 2021 roku w dystrybucji hybrydowej – jednocześnie w kinach i na platformie HBO Max wywołała duże poruszenie wśród gwiazd studia.

Pierwszą bitwą w wojnie z dystrybucją streamingową jest pozew Scarlett Johansson przeciwko Walt Disney Company. Aktorka twierdzi, że dystrybucja „Czarnej Wdowy” na platformie streamingowej z pominięciem premiery kinowej pozbawiła ją tantiem z biletów Okazuje się zatem, że choć części katorg niesamowicie opłaca się grać w produkcjach oryginalnych Netflixa i innych platform, jednak inni wciąż będą bronić dystrybucji kinowej nowych filmów.

Zobacz również:
REKLAMA