[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Wełna merino [Testujemy na sobie]

Kiedyś z wełny babcia dziergała na drutach skarpety, będące synonimem obciachu. Teraz powstają z niej zaawansowane technologicznie produkty najwyższej jakości. 

Wełno merino Nie bądź baran - nie warto wierzyć we wszystko, co marketingowcy piszą o swoich produktach. W tym przypadku stwierdzamy jednak zgodność produktu z opisem.
Producenci sprzętu sportowego obiecywali mi już wiele. Moja odzież miała oddychać, grzać, chłodzić, buty praktycznie same chodzić, a plecak nosić rzeczy tak, żebym się nie męczył (pewna doza przesady jest zamierzona, aby oddać pompatyczność niektórych marketingowych deklaracji).

Dlatego gdy przeczytałem, że ubrania z wełny merino można nosić przez wiele dni, a one nie będą śmierdzieć, zapragnąłem obnażyć przesadę, która za tym stoi. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy okazało się, że żadnego braku umiaru w takiej obietnicy nie ma.

REKLAMA

Koszulkę z wełny merino (z 13-proc. dodatkiem nylonu) nosiłem w letnich warunkach i wysokiej temperaturze na co dzień do pracy (jeżdżąc do redakcji na rowerze) przez 8 dni. Dziewiątego dnia koszulka zaczęła emitować sygnały (wychwyciłem je przy pomocy żony), świadczące, że wnioskuje o pranie.

Były to jednak znaki na tyle subtelne, że w podróży (czy tym bardziej na rowerowej wyprawie) bym nimi się nie przejął. Bokserki wytrzymały 5 dni, zanim trafiły do pralki, a w skarpetkach przestałem czuć się komfortowo 3. dnia wieczorem – nie założyłbym już ich podczas wizyty u przyszłych teściów.

Zalety merino nie kończą się na niezwykłej odporności na nieprzyjemne zapachy. Ta odzież jest lekka i miła w dotyku, zapobiega utracie ciepła nawet wtedy, gdy jest mokra, a do tego szybko schnie. Nosząc ją, pierwszy raz poczułem, że jest realnym skokiem naprzód w porównaniu z ubraniami, które miałem wcześniej. 

Podsumowanie:

plus Naprawdę można nosić tę odzież przez wiele dni i ona nie śmierdzi.

plus Świetnie izoluje (nawet mokra), a do tego jest lekka oraz szybko schnie. 

minus Jest delikatna i można uszkodzić ją dużo łatwiej niż bawełnę czy włókna syntetyczne.

minus Wysoka cena. Po sezonowych obniżkach robi się nieco przystępniejsza. Nieco. 

Produkty z kategorii: skarpetki sportowe znajdziesz w sekcji MH Zakupy: skarpetki sportowe meskie

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij