[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Wędkarski poradnik: łowienie ryb po raz pierwszy

Kumpel zaprosił Cię na ryby, a Ty jeszcze nigdy w życiu nie trzymałeś wędki w ręku? Spokojnie. Z nami bez problemu przygotujesz się na pierwsze łowienie spinningiem.

wędkarz fot. Shutterstock
Wędkarze, trochę jak myśliwi, tworzą odrębną społeczność, w której – oprócz samej przyjemności polowania – liczy się również wielkość złapanych okazów.

Jednak, w przeciwieństwie do kolegów chodzących z bronią w ręku, wędkarze najczęściej wypuszczają zdobycz i z większą otwartością witają w swoim gronie nowych członków. Szczególnie tych, którzy gotowi są słuchać rad.

Zestaw na ryby

Wyborem sprzętu podczas swojej pierwszej wyprawy raczej nie będziesz musiał się przejmować. Wędki mają od 1,5 do 3 metrów. Jeśli jesteś praworęczny, właśnie tą ręką ją chwytasz. Lewą obsługujesz natomiast kołowrotek.

Podnosisz metalowy kabłąk, gdy chcesz zarzucić. Nie musisz go potem opuszczać: opadnie automatycznie, gdy zaczniesz zwijać żyłkę. Ta ostatnia może być różnej grubości, w zależności od tego, na jaką rybę się wybraliście.

Jeżeli na przykład macie w planach łapać szczupaki, prawdopodobnie na jej końcu zobaczysz jeszcze wolframowy przypon. W ten sposób wędkarze radzą sobie z naprawdę ostrymi zębami tej ryby. W przypadku innych nie ma takiego problemu – nie są one w stanie przegryźć żyłki.

REKLAMA

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij