[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Wędkarski poradnik: łowienie ryb po raz pierwszy

Kumpel zaprosił Cię na ryby, a Ty jeszcze nigdy w życiu nie trzymałeś wędki w ręku? Spokojnie. Z nami bez problemu przygotujesz się na pierwsze łowienie spinningiem.

wędkarz fot. Shutterstock
Wędkarze, trochę jak myśliwi, tworzą odrębną społeczność, w której – oprócz samej przyjemności polowania – liczy się również wielkość złapanych okazów.

Jednak, w przeciwieństwie do kolegów chodzących z bronią w ręku, wędkarze najczęściej wypuszczają zdobycz i z większą otwartością witają w swoim gronie nowych członków. Szczególnie tych, którzy gotowi są słuchać rad.

Zestaw na ryby

Wyborem sprzętu podczas swojej pierwszej wyprawy raczej nie będziesz musiał się przejmować. Wędki mają od 1,5 do 3 metrów. Jeśli jesteś praworęczny, właśnie tą ręką ją chwytasz. Lewą obsługujesz natomiast kołowrotek.

Podnosisz metalowy kabłąk, gdy chcesz zarzucić. Nie musisz go potem opuszczać: opadnie automatycznie, gdy zaczniesz zwijać żyłkę. Ta ostatnia może być różnej grubości, w zależności od tego, na jaką rybę się wybraliście.

Jeżeli na przykład macie w planach łapać szczupaki, prawdopodobnie na jej końcu zobaczysz jeszcze wolframowy przypon. W ten sposób wędkarze radzą sobie z naprawdę ostrymi zębami tej ryby. W przypadku innych nie ma takiego problemu – nie są one w stanie przegryźć żyłki.

REKLAMA

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij