Wartościowe treści na Instagramie

Podrzucamy kilka ciekawych instagramowych profili, żeby udowadnić, że IG to nie tylko lans.

Instagram, media społecznościowe shutterstock.com

Insta wiedza

Nie zrozum nas źle: wcale nie narzekamy na to, że na Instagramie za dużo jest zdjęć pięknych kobiet. Chodzi nam jedynie o to, że na tej platformie można znaleźć o wiele więcej. Oto trzy konta, których twórcy dzielą się wiedzą.

REKLAMA

@doktor_alicja

Alicja Przywózka-Suwała pracuje z pacjentami  z powikłaniami dopingu, terapii hormonalnych, problemami z płodnością i sportowcami, którzy chcieliby poprawić swoje osiągi. Wiedzą dzieli się na swoim profilu oraz – od tego numeru – na łamach MH. Propsujemy.

@dietetykanienazartypl

Profilów dietetycznych na Instagramie nie brakuje, ale ten jest zdecydowanie naszym faworytem. Nienażarci przekazują wiedzę bardzo konkretnie i bardzo dowcipnie, a to połączenie, które w MH lubimy najbardziej. Jeśli jeszcze ich nie followujesz, początek roku jest na pewno dobrym momentem, by to zrobić.

@dzialzagraniczny

O podcaście Macieja Okraszewskiego kilka razy już wspominaliśmy, ale spragnionym informacji z najdalszych zakątków globu polecamy także profil instagramowy Maćka. Od poniedziałku do piątku znajdziecie tam relacje z newsami ze świata, o których w głównych mediach raczej nikt nie mówi.

ZOBACZ TEŻ: Instagram a rzeczywistość

Męski lifestyle

W Polsce z Instagrama korzysta już prawie 10 mln użytkowników, z czego 42% stanowią mężczyźni. Trzy najpopularniejsze profile to konta gwiazd: Cristiano Ronaldo, Ariany Grande i Dwayne’a Johnsona. Co ciekawe, czarnym koniem 2020 r. okazał się sir David Attenborough – 94-letni przyrodnik, którego profil po zaledwie 4 godz. i 44 min od utworzenia obserwowało już ponad milion osób. To dowód na ewolucję Instagrama i zmianę oczekiwań jego użytkowników. Nie chcemy oglądać jedynie życia gwiazd i selfie pięknych kobiet – chcemy więcej ciekawych treści. Poniżej konta o różnej tematyce, które je zapewniają.

PRZECZYTAJ: Mięśnie i Instagram, czyli sztuczna forma w sieci

@technologyreview

Massachusetts Institute of Technology (MIT) to prawdopodobnie najlepsza na świecie uczelnia techniczna. A „MIT Technology Review”  to magazyn, który  technologię przedstawia w przystępny sposób i którego linki prowadzą do najciekawszych artykułów na stronie internetowej. Skafandry kosmiczne, AI, robotyka, szczepionki, nowe wykorzystanie azbestu... Będziesz na bieżąco.

@automotorisport

Na instagramowym profilu redakcji Auto Motor i Sport możesz podejrzeć świat samochodów od zaplecza – zobaczysz, jak od kulis wygląda praca redakcji, testy samochodów, sesje zdjęciowe. Na stories chłopaki z AMiS zdają relacje ze światowych prezentacji i pierwszych jazd nowymi modelami samochodów, na długo zanim pojawią się one  w salonach.

@kolemsietoczy

Karol Werner na swoim kanale YouTube zabiera widzów w przepiękne zakątki świata. A że spragnieni jesteśmy podróży jak kania dżdżu, to z przyjemnością oglądamy vlogi i profile podróżnicze, planując kolejne wyprawy (gdy w końcu będzie można). Zdjęcia, które pojawiają się na profilu Karola Wernera, mogą zainspirować do obrania konkretnego kierunku.

REKLAMA