REKLAMA

Jak mieć więcej czasu? Zarządzanie czasem pół żartem pół serio

Wciąż się spieszysz, a i tak z wszystkim jesteś spóźniony? Weź czas w swoje ręce i przekonaj się, jak wiele godzin, dni, miesięcy i lat możesz łatwo zaoszczędzić. Oto nasz poradnik - pół żartem, pół serio - zarządzania czasem, byś mógł bardziej cieszyć się życiem.

Dash 2009/shutterstock.com
fot. Dash 2009/shutterstock.com
Rozwiązanie. Aby być na bieżąco tylko z "Klanem", "Złotopolskimi", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Samym życiem", "Na Wspólnej" oraz "Plebanią" (doceń, że oszczędzamy ci "Ścieżki miłości", "Córkę przeznaczenia", "Brzydulę", "Amor Latino" i "Kachorra to ja"), musisz przeznaczyć na tygodniowe emisje 5 i pół godziny. I zwolnić się z pracy, bo telewizyjna ramówka faworyzuje emerytów i bezrobotnych.

Albo po prostu kup dwutygodnik "Świat seriali" za 2,30 zł, w którym na 52 stronach przeczytasz streszczenia odcinków, opisy głównych postaci i rankingi oglądalności. Uważna lektura i zapamiętanie imion bohaterów zabierze ci 30 minut.

Oszczędność. 5 godzin na tydzień.

Stałe płatności

Gaz, prąd, woda, śmieci, telefon, czynsz, komórka, internet, abonament telewizyjny, kablówka, raty za samochód i co tam sobie jeszcze wymyśliłeś - za wszystko trzeba raz w miesiącu zapłacić. Swobodne traktowanie terminów płatności kończy się nieuchronnie odcięciem, zerwaniem, odłączeniem, zaprzestaniem, wypowiedzeniem, zawieszeniem i wszelkimi możliwymi towarzyskimi szykanami.

REKLAMA

Musisz przeznaczyć na ten przykry, regularny obowiązek, lekko licząc, 1,5 godziny miesięcznie - dojazd do banku lub na pocztę, znalezienie parkingu, wypełnienie odpowiednich blankietów, oczekiwanie w kolejce - i to pod warunkiem że dokonasz wszystkich płatności jednocześnie.

Rozwiązanie. Jeżeli jesteś szczęściarzem i Twoja pensja wpływa Ci na konto regularnie i w ustalonej wysokości, zleć swemu bankowi dokonywanie płatności. Podpisujesz umowę, polecenie przelewu, godzisz się na kilkuzłotową prowizję bankową za dokonywanie operacji i Twoje konto samo się odchudza. Możesz też skorzystać z bankowości internetowej - jednym kliknięciem w swoim domu pokryjesz wszystkie zobowiązania.

Oszczędność. 1,5 godziny na miesiąc, 18 godzin w ciągu roku.

Kibicowanie reprezentacji

Marzy Ci się oglądanie w telewizji meczów narodowej reprezentacji, która gra na europejskim poziomie w piłkę nożną? Nie zawsze wygrywa, ale walczy do końca, nie traci idiotycznych bramek, nie wybija piłki na oślep i potrafi przeprowadzić akcję zakończoną skutecznym strzałem? Której zawodnicy są kondycyjnie przygotowani na 90 minut biegania, nie boją się przeciwnika i grają twardo, ale fair? Nam też się marzy.

Rozwiązanie. Poproś o obywatelstwo w Anglii. Z oglądania naszej kadry zrezygnuj, bo naprawdę szkoda czasu i nerwów.

Oszczędność. 90 minut na mecz.

Robienie porządków

Niejasnego pochodzenia przesądy, które pokutują w głowach naszych matek, a później w głowach naszych dziewczyn i żon, każą im traktować nierówno złożoną gazetę jako przejaw bałaganiarskiego żywiołu, wymagającego natychmiastowej interwencji. Nasze nieprzeczytane jeszcze gazety trafiają do kubła, a nas trafia usprawiedliwiony jasny szlag.

Apogeum tego szaleństwa znajduje się oczywiście w okolicach świąt, ale wizyta koleżanek z pracy też może być dobrym pretekstem do umycia wszystkich okien i odświeżenia mieszkania. Czytaj: odmalowania całości i prania dywanów. Oczywiście przez nas. Tej roboty nie da się już przeliczać na godziny, ale na miesiące!

1 ... 2 3 4
STRONA 3 z 4

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA