[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Jak mieć więcej czasu? Zarządzanie czasem pół żartem pół serio

Wciąż się spieszysz, a i tak z wszystkim jesteś spóźniony? Weź czas w swoje ręce i przekonaj się, jak wiele godzin, dni, miesięcy i lat możesz łatwo zaoszczędzić. Oto nasz poradnik - pół żartem, pół serio - zarządzania czasem, byś mógł bardziej cieszyć się życiem.

fot. Dash 2009/shutterstock.com
Jeśli mówisz, że czas to pieniądz - zwycięstwo w "Familiadzie" masz jak w banku, bo wszyscy tak mówią. A przecież czasu nie przelicza się na kasę, tylko na życie. Twoje jedyne, niepowtarzalne, wspaniałe życie jest tak zdradziecko kradzione przez upływające godziny... Zobacz, jak mieć więcej życia w życiu i zostań Strażnikiem Swego Czasu.

Obieranie ziemniaków

Należy przyjąć, że statystyczny, samotny zjadacz kartofli pochłania ich w ciągu tygodnia około dwóch kilogramów. Razy 52 tygodnie w roku daje to 104 kilogramy, a przez 10 lat przekracza tonę. To wszystko trzeba obrać!

REKLAMA

Przeciętnie sprawny praworęczny mężczyzna ze średnim wykształceniem technicznym potrzebuje 20 minut na obranie dwóch kilogramów ziemniaków i już po 10 latach okazuje się, że spędziłeś ze skrobaczką w ręku ponad 173 godziny. Więcej niż tydzień Twojego jedynego życia jak psu w mordę nad brudnym kartoflem!

Rozwiązania. Są cztery: 1. pokochaj ryż i zrezygnuj z jedzenia ziemniaków; 2. pokochaj ziemniaki w mundurkach i w ogóle ich nie obieraj; 3. pokochaj kobietę i szybko się z nią ożeń; 4. (i za tym optujemy) kup mechaniczną obieraczkę.

Oszczędność. 20 minut na tydzień, 17 godzin w ciągu roku.

Wynoszenie śmieci

Uśredniając ogólną liczbę wieżowcowych blokowisk i domów jednorodzinnych w Polsce, można powiedzieć, że statystycznie wszyscy mieszkamy w okolicach trzeciego piętra. Mamy więc do przejścia około 60 schodów w jedną stronę i mniej więcej 50 metrów do osiedlowych kubłów. Nasze domowe pojemniki na śmieci mają zazwyczaj pojemność reklamówki, która zapełnia się szybciej niż tajski burdel w szczycie turystycznym i wymaga codziennego wyrzucania. Zgódźmy się, że zabiera to 5 minut dziennie, czyli 35 tygodniowo i 1820 minut rocznie.

Pora więc powiedzieć jasno - w poprzednim roku, który uważasz za tak interesujący i przełomowy w Twoim życiu, ponad jedną dobę przespacerowałeś z cuchnącą reklamówką w dłoni. Dobrze się bawiłeś?

Rozwiązanie. Zmorą naszych domowych kubłów i gminnych wysypisk są plastikowe butelki typu PET oraz kartony po mleku i sokach. Jeżeli stosujesz się do zaleceń mądrych ludzi i wypijasz przynajmniej dwa litry wody dziennie, Twój kubeł jest pełny już w okolicach lunchu. Kup ręczną miażdżarkę, która pięciokrotnie zmniejsza objętość plastików, kartonów i puszek po piwie. Zamiast codziennie latać do śmietnika, wystarczy, że zrobisz to dwa razy w tygodniu. Przy okazji spełnisz dobry uczynek, a może i dostaniesz medal od Greenpeace, jeśli posegregujesz śmieci. To urządzenie bardzo ci to ułatwi.

Oszczędność. 25 minut na tydzień, prawie cała doba w ciągu roku.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij