W krzywym zwierciadle: mąż idealny

Istnieje bardzo wiele sposobów nasikania na domowe ognisko, ale efekt zawsze będzie podobny. Krótkofalowy – lądujesz u kumpla na karimacie; długofalowy – w pustym mieszkaniu nie masz do kogo gęby otworzyć, a jej adwokat przysyła pisma. 

Mąż idealny shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Opiekunka do dzieci?! No co ty?! Ja?!

To wydaje się oczywiste, ale ponieważ nie wszyscy nadążają za oczywistościami, więc powtórzymy. Tak, tak, sypianie z opiekunką własnych dzieci jest prawie stuprocentowym sposobem na rozpad Twojego związku, a w każdym razie sposobem bardzo szybkim i zadziwiająco skutecznym. W dodatku dostaniesz po pysku dwa razy: raz za czynność, dwa za to, że dzieci były bez opieki w czasie, gdy Ty migdaliłeś się z nianią.

REKLAMA

PRZECZYTAJ TEŻ: 8 męskich cech, których nienawidzą kobiety

Obrona, że dzieci były cały czas przy niej, nazywana jest przez znawców tematu "obroną skierniewicką", i nie jest doskonała. Użył jej kiedyś pewien kuśnierz ze Skierniewic i były to jego ostatnie słowa przed utratą przytomności spowodowaną silnym uderzeniem tłuczkiem w potylicę.

2. Ja pracuję w firmie, a ty w domu

Tak się umówiliśmy, czy może się mylę, hę? Ty mi się nie wtrącasz do firmy, a ja Ci się nie wtrącam do tych Twoich domowych popierdółek. Dostajesz chyba wystarczająco dużo pieniędzy, żeby jakoś dopilnować domowego budżetu, czy mi się może wydaje? To naprawdę jest takie trudne? Trochę ogarnąć chałupę, żeby człowiek nie wracał do domu jak do chlewu, i coś ugotować dla dzieci i męża. Filozofia, że hoho! U mnie w firmie pięciu minut byś nie popracowała z takim podejściem.

3. No pewnie, niech dzieci śpią z nami

Nasze perełki kochane, pingwinki malutkie, słodkie to takie, bezbronne i zasypia w każdej pozycji, jak pies pompejański. Jakiś mądrala jeden z drugim wykazał podobno, że regularne wpuszczanie dzieci do małżeńskiego łóżka skutkuje zwiększonym ryzykiem rozpadu związku, a inny, że towarzystwo dzieci w sypialni obniża poziom testosteronu. Chyba mózg ci się obniżył, badaczu jeden! Śpij, śpij, cukiereczku. 

ZOBACZ: Jak zostać znienawidzonym zięciem...

4. A kim ty byłaś, zanim mnie spotkałaś?

Taka wdzięczność za wszystko, co dla ciebie zrobiłem? Siedziałabyś dalej w tych swoich Kuropatkach Dolnych i PIT-y wypełniała ludziom z tym twoim dyplomem z ekonomii. Pani magister się znalazła! Na ludzi tu wyszłaś przy mnie, poznałaś kogo trzeba, dobrym autem jeździsz, na kosmetyczkę masz, na sushi też – czego ty jeszcze chcesz ode mnie, kobieto? No tak, teraz się jeszcze rozpłacz. Tak najłatwiej, pewnie.

5. Może byś tak wzięła się trochę za siebie?

Dzieci nie są żadnym usprawiedliwieniem, a poza tym od ciąży to już minęły ze trzy lata. Kiedyś to aż miło było na ciebie popatrzeć: pęcinka przewężona, wcięcie w talii, biuścik stężały gipsik, a teraz... Jak się można tak zapuścić z własnej woli? Nie rozumiem, po prostu nie rozumiem. Się ciesz, że masz już chłopa, bo teraz to byś musiała się nieźle nagimnastykować, żeby kogoś złapać.

6. Wrócę później, nie czekaj

Mamy takie mieszane spotkanie firmowe, idziemy najpierw do teatru, a potem do restauracji. Nie biorę cię, bo będziesz się nudzić. Przecież nie interesujesz się teatrem, nie? Na weekend wyjeżdżamy na narty, ale ty nie jeździsz na nartach. W lecie będziemy nurkować, ale ty nie nurkujesz, co?

MH 02/2013

REKLAMA