[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

W krzywym zwierciadle - jak zostać lokatorem więzienia?

Są sposoby, by do pudła nie trafić – wystarczy być politykiem, celebrytą lub biznesmenem z koneksjami. Są też sposoby, by tam trafić, i to bardziej wyszukane niż włam na rympał czy jazda po pijaku. Oto kilka – ku przestrodze. 

przestępstwo, więzienie Przebywanie w polskim więzieniu w roli innej niż pracownik SW - a i to się do zajęć marzeń nie zalicza - to najprostsza droga do depresji, nie resocjalizacji. Nie pchaj się tam.

1. Na pomoc wielkouchym

Co łączy ze sobą niektóre stare sztućce, stare pianina, noże do papieru albo szachy? Konwencja CITES ratyfikowana przez Polskę już 30 lat temu. WTF? Dowiesz się, gdy wystawisz, jak pewna dziewczyna kilkanaście dni temu, na Allegro stare pianino po dziadkach. Nawet dość szybko się dowiesz, bo policja była u niej już następnego dnia z precyzyjnie przygotowanym zarzutem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Nie, pianino nie było skradzione z Muzeum Chopina w Żelazowej Woli, tylko, jak to stare pianina, miało klawisze zrobione z kości słoniowej. A oferowanie, zbycie, nabywanie, wystawianie w celach zarobkowych wyrobów z kości jest w Polsce zabronione i karalne. Sprawa w toku.

2. Nie baw się prądem

Zazwyczaj sprawa jest jasna: przywłaszczenie cudzego mienia do 250 zł odnotowuje się jako wykroczenie. Jeżeli jednak podłączysz w poczekalni u lekarza lub na dworcu swoją ładowarkę do ich kontaktu, grozi Ci od 3 miesięcy do 5 lat, bez względu na wartość zużytej energii. Nielegalny pobór energii jest kradzieżą i traktuje się to jak przestępstwo, nie wykroczenie. Możesz się oczywiście powołać na niską szkodliwość czynu – koszt rocznego ładowania smartfona przez 3 godziny dziennie zamyka się w złotówce – ale upierdliwy właściciel kontaktu i pryncypialny sędzia mogą zohydzić życie każdemu normalnemu człowiekowi.

REKLAMA

Przeczytaj też: Pewne sposoby na utratę pracy

3. Na pohybel majsterkowiczom

"Kupiłam na aukcji używaną konsolę Xbox 360 i dostałam wezwanie na policję. Postawiono mi zarzut posiadania przerobionej konsoli i zaproponowano 500 zł grzywny i 4 miesiące w zawieszeniu na 3 lata" – czytamy na Forum-Prawne.pl. Znowu WTF? Prościzna: przerabianie konsol czy telefonów jest u nas zabronione na podstawie artykułu 118 prawa autorskiego i zagrożone pudłem do 3 lat. Zapamiętaj, jakie urządzenia mogą Cię tak urządzić: Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation 3, PSP, iPhone, iPod Touch i Nintendo Wii.

4. Życzliwy dwa razy traci

Znajomy poprosił Cię o udostępnienie konta na serwisie aukcyjnym i sprzedał tam kilka komputerów. Okazało się, że prowadzi działalność gospodarczą i próbował zamieszać z podatkiem. Otóż ten zachachmęcony podatek jest już Twój – do oddania, a także groźba odsiadki do lat trzech. Nieźle, nie?

5. Lepiej się zamknij

Chcesz zrobić taką satyryczną stronkę o politykach albo założyć kabaret ośmieszający wszystko i wszystkich bez wyjątku? Rozważ to, nie mieszkasz w USA. Za zniesławianie polityków grozi odsiadka i za naruszanie uczuć religijnych też. Chyba że jesteś politykiem.

MH 04/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij