[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Używane części samochodowe: które warto kupować?

Rynek używanych części do samochodów kwitnie. Są znacznie tańsze niż części nowe, więc pozwalają dużo mniejszym kosztem naprawić samochód. Zobacz, jakie części z rynku wtórnego możesz bez obawy o bezpieczeństwo i efekt założyć do swojego auta, a jakich lepiej unikać.

części do samochodów fot. Hrynevich Yury, 2015, shutterstock.com
1. Wnętrze

Zakup foteli, plastików i innych elementów wyposażenia wnętrza nie wiąże się z ryzykiem. Takie części będą znacznie tańsze niż nowe, a zamienników nie ma.

2. Oświetlenie

Jakość używanego reflektora trudno ocenić po wyglądzie, może się trafić „wypalony”. Lepszy jest dobry zamiennik. Bez ryzyka: używane tylne lampy.

REKLAMA

3. Mechanika

Części mechaniczne – tylko nowe. Na oko nie da się zweryfikować stopnia zużycia i pochodzenia (np. z auta po wypadku). Ich stosowanie to duże ryzyko.

4. Pasy, poduszki

To elementy jednorazowe. Niestety, w Polsce próbuje się je regenerować, ale w razie kolizji nigdy nie będziesz pewien, czy zadziałają.

5. Elektronika

Części używane są przechowywane najczęściej w nieogrzewanych halach. A elektronika nie lubi wilgoci. Przed zakupem sprawdź pochodzenie części.

6. Blacharka

Drzwi, błotniki, zderzaki to najpopularniejszy gatunek używanych części. Są tanie i łatwiej da się je spasować niż marny zamiennik.

MH 09/14

Komentarze

 (7)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij