Trochę kultury, Panowie! [koncerty i premiery w listopadzie]

Przegląd koncertów w listopadzie rozpoczynamy od ...kina, ale za to muzycznego.

remi malek jako freddie mercury FaceToFace/REPORTER/East News
Remi Malek jako Freddie Mercury w filmie "Bohemian Rhapsody". W kinach od 2 listopada.

Bohemian Rhapsody

Premiera: 2.11

Tytuł znajomy? Pewnie, że tak, bo to przecież numer wszechświata, a film opowiada o zespole Queen i jego frontmanie Freddiem Mercurym. W jego postać wciela się amerykański aktor, zresztą egipskiego pochodzenia, Rami Malek, a ścieżka dźwiękowa wykorzystuje oryginalny wokal Freddiego, wokal sobowtóra jego głosu i wokal Ramiego. Do tego Strażnikami Pamięci zostali muzycy zespołu Queen, gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor, więc o wierność muzyczną z oryginałem możecie być spokojni.

Al Di Meola

Kiedy: 4.11, 20.11

Gdzie: Wrocław, Poznań

Wielokrotnie uznawany przez krytyków i melomanów za najlepszego gitarzystę jazzowego świata, Al Di Meola jest gwiazdą pierwszej wielkości. Jego wirtuozeria i szybkość gry - tak na gitarze elektrycznej, jak i akustycznej - wbija słuchaczy w fotele i tworzy niezapomniane muzyczne święto. Udaje mu się połączyć jazz z elementami fusion, bluesa oraz latynoskim brzmieniem ?amenco, samby i tanga, a jego płyty szybko stają się bestsellerami.

bilety: ebilet.pl

Dżem, IRA, Happysad, Lady Pank, Kombii

Kiedy: 10/11.11

Gdzie: Wrocław

Dwudniowy koncert z okazji Dnia Niepodległości z udziałem legend polskiej sceny muzycznej. Nie wiemy, czy będzie bardzo patriotycznie, ale na pewno będzie głośno, fajnie i rytmicznie.

bilety: eventim.pl

Jesse Cook

Kiedy: 14. 11

Gdzie: Wrocław

Kolejna gwiazda akustycznej gitary będzie promowała swój najnowszy album "Beyond Border" na jedynym koncercie w Polsce W Narodowym Forum Muzyki. Uznany przez magazyn " Acoustic Guitar" drugim - po Paco de Lucii - najlepszym gitarzystą flamenco, czerpie inspiracje do swojej muzyki z wielu źródeł: latynoamerykańskich, arabskich i hinduskich.

bilety: ticketmaster.pl

Richard Bona

Kiedy: 15.11

Gdzie: Wrocław

Wokalista i gitarzysta basowy, którego specjalnie przedstawiać nie trzeba. Były członek Pat Metheny Group, występował i nagrywał z najlepszymi: Bobby McFerrinem, Herbie Hancockiem, Branfordem Marsalisem i wieloma innymi. Na scenie bije od niego taka energia i żywiołowość, że nie da się spokojnie wysiedzieć w jednym miejscu.

bilety: eventim.pl

Nightwish

Kiedy: 17.11

Gdzie: Kraków

Polska jest częścią dziewięciomiesięcznej, światowej trasy koncertowej świętującej 20 - lecie istnienia zespołu Nightwish. Fińska grupa metalowa wydała z tej okazji dwupłytowy album kompilacyjny, podsumowujący dwie dekady wspólnego grania.

bilety: eventim.pl

Sting i Shaggy

Kiedy: 17.11, 19.11

Gdzie: Łódź, Gdańsk/Sopot

Brytyjski Sting i jamajski Shaggy połączyli siły, by nagrać utwór "Don't Make Me Wait", który został na tyle entuzjastycznie przyjęty, że zakończył się nagraniem całego albumu "44/876", pełnego radosnej i melodyjnej muzyki. Skądinąd, tytuł albumu to dwa telefoniczne numery kierunkowe: Wielkiej Brytanii i Jamajki, skąd pochodzą obaj muzycy. Szykuje się kapitalna muzyczna przygoda.

bilety: ticketmaster.pl

Slayer

Kiedy: 27.11

Gdzie: Łódź

Po 37 latach, 3000 zagranych koncertach na całym świecie, 12 albumach, pięciu nominacjach i dwóch nagrodach Grammy, Slayer żegna się z fanami. Na scenie pojawią się również Lamb of God, Anthrax i Obituary, więc zapowiada się mocny show!

bilety: ebilety.pl

Zobacz też: Jaka muzyka podnieca kobiety?

REKLAMA