Top Gun 3 – trwają rozmowy na temat filmu

Czy Top Gun 3 powstanie? Ostatnia wypowiedź Milesa Tellera sugeruje, że jest to jak najbardziej możliwe.

Top Gun 3 fot. paramount.com

Top Gun 3 – czy powstanie?

Top Gun: Maverick okazał się gigantycznym hitem. Chyba nikogo nie dziwi wobec tego fakt, że coraz częściej mówi się o Top Gun 3. Spekulacje na temat kontynuacji podsycił ostatnio Miles Teller – odtwórca roli Roostera – który wyznał w wywiadzie dla Entertainment Tonight, że rozmawiał o kolejnej części z Tomem Cruisem. 

Odbyliśmy kilka rozmów na ten temat. Zobaczymy. Byłoby świetnie, ale to zależy od TC (Toma Cruise'a – red.). Wszystko jest w rękach Toma" – powiedział Teller.

Top Gun 3 – wszystko zależy od Toma Cruise'a

Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie Tom Cruise miał największy wpływ na sequel kultowego filmu. Począwszy od wyboru aktorów, po sposób realizacji scen – jego głos był kluczowy przy powstawaniu nowego Top Gun'a. Jeśli czytałeś lipcowy numer MH, to wiesz, że Cruise pracował nie tylko nad rolą „Mavericka", ale też aktywnie wspierał pozostałych aktorów w trakcie ich przygotowań. Był liderem zarówno na planie, jak i poza nim. Gdyby nie jego poświęcenie i determinacja, „Top Gun: Maverick" raczej nie ujrzałby światła dziennego.

Zapytany o to, dlaczego musieliśmy czekać aż 36 lat na drugą część, Tom Cruise odpowiedział: „Gdziekolwiek nie poszedłem, ludzie mówili mi «zrób nowego Top Gun'a». Odpowiadałem wówczas, że «nie mam pojęcia, jak miałbym go zrobić»".

Któregoś dnia wróciliśmy do tematu i zdałem sobie sprawę, że jednak da się to zrealizować w klasyczny, filmowy sposób. Poczułem ekscytację i zacząłem nad tym poważnie myśleć. Powiedziałem do Jerrego (Bruckheimera, producenta filmu – red.), że «wchodzę w to, jeśli nie będziemy używać CGI»".

Top Gun 3 – premiera

Mamy nadzieję, że w przypadku Top Gun 3 Cruise nie będzie potrzebował aż tyle czasu do namysłu. Najlepiej kuć żelazo, póki gorące, dlatego obstawiamy, że prace nad trzecią częścią rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli wszystko pójdzie gładko, to wydaje nam się, że premiera w drugiej połowie dekady jest całkiem prawdopodobna. 

Top Gun 3 – fabuła

Intuicja mówi nam, że fabuła Top Gun 3 może skupić się na postaci Roostera (Miles Teller). Oczywiście w filmie nie może zabraknąć Mavericka (Tom Cruise), ale wydaje nam się, że tym razem to nie on będzie grał pierwsze skrzypce. Teller udowodnił swoim występem, że doskonale pasuje do świata elitarnych pilotów i chyba nikt nie miałby nic przeciwko, by Top Gun 3 był poświęcony właśnie jego postaci.

Mamy nadzieję, że już wkrótce poznamy pierwsze oficjalne szczegóły.

REKLAMA