[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Telefony komórkowe, które zabijają

Według szacunków policji nawet co czwarty wypadek może być spowodowany przez korzystanie z telefonu komórkowego. Odłóż telefon! 

telefon komórkowy podczas jazdy samochodem Nawet jadąc wolno, bo 50 km/h, przez 5 sekund pokonujesz około 70 metrów. Gdy piszesz SMS-a podczas jazdy, nie patrzysz na drogę nawet dłużej. (fot. Shutterstock)
Zajrzyj do przejeżdżających samochodów i zobacz, ilu kierowów podczas jazdy patrzy nie na drogę, a w telefon. Przyznaje się do tego dwóch na trzech. Zdają się zapominać, że siedzą za sterami pojazdu, który waży około tony i do zatrzymania potrzebuje kilkudziesięciu metrów. No chyba że wjedzie w drzewo lub ciężarówkę. Obok znajdziesz sposoby na jazdę bez rozpraszania. 

24% kierowców korzysta z zestawów hands free.  

65% kierowców korzysta z telefonu podczas jazdy.

120 tys. kierowców gadających przez komórki złapała policja w 2014 roku.

5 sekund – tyle czasu trwa średnio sprawdzenie, kto dzwoni.  

Do bagażnika

Najlepszym sposobem na uniknięcie pokusy sprawdzenia SMS-ów, messengera i Twittera, nie mówiąc już o odbieraniu telefonów, jest schowanie komórki w bagażniku.

GSP z telefonu

Nie możesz wrzucić komórki, bo korzystasz z wbudowanego w telefon GPS-a? Zainstaluj sobie aplikację, która zablokuje wszystkie przychodzące i wychodzące połączenia, SMS-y i wiadomości, gdy tylko przekroczysz prędkość 10 km na godzinę. Niezła jest apka SafeCell 360. Kosztuje około 10 zł.

Uwaga w mieście

Według Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego miasta, w których kierowcy najczęściej gadają przez komórki, to Kraków i Poznań. Najrzadziej kierowców z telefonem przy uchu spotyka się w Olsztynie. 

Patrz przez siebie

Nawet jadąc wolno, bo 50 km/h, przez 5 sekund pokonujesz około 70 metrów. Gdy piszesz SMS-a podczas jazdy, nie patrzysz na drogę nawet dłużej. 

MH 11/2015

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij