Sztuki walki na ekranie, czyli 4 fighterskie historie, które warto obejrzeć

Sporty walki świetnie wyglądają na ekranie, choć fajterskie historie w wersji fabularnej często ocierają się wręcz o science-fiction, budząc uśmiech znawców tematu. Dlatego postanowiliśmy poszukać prawdziwych, mocnych postaci, wziętych wprost z rzeczywistości. Oglądając te dokumenty i biografie, poczujesz, jak krew pryska z ringu.

dokumenty o sztukach walki, The hurt business fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Conor McGregor - Zły Chłopiec

Dokumentalny

REKLAMA

Gdzie: Netflix

Tego gościa albo się kocha, albo nienawidzi. Kiedyś z trudem wiązał koniec z końcem, teraz chodzi w futrach i wozi się drogimi furami. Niedawno zaskoczył wszystkich decyzją o przejściu na emeryturę. W filmie dokumentalnym irlandzki mistrz MMA osobiście odsłania historię swoich wzlotów i upadków.

Silniejszy niż świat - historia Jose Aldo

Biograficzny

Gdzie: Netflix

Historia byłego mistrza UFC wagi piórkowej, który dzięki swojemu fenomenalnemu muay thai zaszedł na sam szczyt i utrzymywał się na nim wiele lat, to gotowy scenariusz na film. Trudne dzieciństwo, walka z demonami przeszłości, aż wreszcie – zwycięstwo. Warto obejrzeć.

Droga bólu

Biograficzny

Gdzie: Netflix

Film autorów "Bowling for Columbine" czy "Fahrenheit 9/11" pokazuje sporty walki z krwawej, biznesowej perspektywy. Obecne i dawne gwiazdy MMA (Jon Jones, Michael Chandler, Rashad Evans, Chuck Liddel, Georges St-Pierre, Ronda Rousey) opowiadają między innymi o bolesnych kontuzjach i problemach psychologicznych, jakie stają zawodnikom na drodze do mistrzostwa. Krew, pot i łzy to chyba trafne streszczenie tego filmu.

Nazywam się Muhammad Ali 

Dokumentalny

REKLAMA

Gdzie: HBO GO

Muhammad Ali uważany jest za jednego z najlepszych pięściarzy i zarazem najważniejszych sportowców XX wieku. Z pomocą archiwalnych materiałów twórcy malują portret człowieka, który był nie tylko mistrzem boksu, ale też światełkiem nadziei dla uciskanych ludzi na całym świecie i został uznany za globalny symbol człowieczeństwa i zrozumienia. Zasłużona laurka.

Sprawdź: MMA czy boks? Który trening jest lepszy? Oto wyniki

REKLAMA