[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Świeć dzieciom przykładem

Dzieci wzorują się na mamie, tacie, Britney Spears i Justinie Timberlake'u. Za czyim przykładem pójdą chętniej? Wszystko zależy od Ciebie i tego jak szybko i jak skutecznie skalibrujesz ich moralny kompas.

Zasady odziedziczyłam po ojcu, ale jeśli chodzi o wygląd, to zawsze naśladowałam mamusię... (fot. © Elisanth 2008/shutterstock.com)
Moralność jest jak oprogramowanie, które dzieciaki ściągają od dorosłych. Wprowadzają pewne poprawki, ale w efekcie powstaje wersja 2.0, a nie całkiem nowy system. Upewnij się więc, że Twoje dzieciaki dostaną program bez wirusów. Osiągniesz to, wyrabiając w nich poczucie dobra i zła, empatię i szacunek dla innych. Oto 5 kroków do celu:

 1.


Zbuduj więź

Jeżeli chcesz, by Twoje dzieci wyznawały Twój system wartości, spędzaj z nimi dużo czasu. Dzieci, które doświadczyły miłości i zrozumienia ze strony rodziców, są mniej narażone na uzależnienia od narkotyków, rzadziej wykazują agresywne zachowania i popełniają samobójstwa.

REKLAMA
 2.


Pokaż im, jak to się robi

Dzieci robią to, co robisz Ty, a nie to, co im każesz robić. Dawaj dobry przykład. Gdy uczysz je, że nie wolno kraść, a sam ściągasz pirackie MP3 z internetu, to z misji wychowawczej nici. Mówisz im, że mają być miłe, a sam jesteś obcesowy w stosunku do żony i ich matki? Zapomnij o wychowaniu.

 3.


Ucz, a nie karć

Karanie nie pomoże, jeśli dzieci, nie będą rozumiały, że to, co robią, jest złe. Gdy Twoje dzieciaki nabroją, rozmawiaj z nimi, rozwiewaj ich wątpliwości, kieruj je we właściwą stronę.

 4.


Wypisz zasady

Na kartce zapisz kilka zasad, takich jak: "Nie kłam", "Szanuj innych". Po pierwsze, sam się do nich stosuj, bo dobry przykład płynący z góry, od rodziców, jest lepszy niż powtarzane w kółko "Nie rób tego", "Rób tak" itd. Po drugie, gdy zastosują się do nich Twoje dzieci - koniecznie pochwal je za to.

 5.


Sporządź listę gości

Olbrzymi wpływ na Twoje dzieci mają ich koledzy i koleżanki. Jeśli kumple Twojego syna wagarują i kradną słodycze w sklepach, pewnie i on pod wpływem rówieśników zacznie tak spędzać czas. Chodź na wywiadówki, dowiaduj się jak najwięcej na temat znajomych swoich dzieci. Pozwalaj swoim dzieciom organizować imprezy u siebie w domu, aby móc zaobserwować, z kim się zadaje. Miej wpływ na to, z kim się spotyka.

Men's Health 07-08/2007

Komentarze

 (7)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij