Styczniowy numer MH – co w środku?

Świat już od dłuższego czasu stoi na głowie i to, czego nam najbardziej, naszym zdaniem, brakuje, to poczucia normalności. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na taki, a nie inny wybór gwiazdy na okładkę, ponieważ Jeremy Renner jest jednym z najbardziej normalnych facetów, których moglibyście poznać.

A to łatwe nie jest, bo Hollywood wciąga jak Bangkok w Kac Vegas 3 i trudno tam zachować normalność i zdrowy rozsądek. A tego chyba najbardziej potrzebujemy w nadchodzącym 2022 r. Zobaczcie, co, między innymi, znajdziecie w tym numerze Men’s Health.

1. Stale w ruchu

Men's Health 01/2022fot. Ture Lillegraven
REKLAMA

Początki hollywoodzkich karier wyglądają zazwyczaj podobnie: aspirujący do niej aktor niedojada, niedosypia i obskakuje wszystkie castingi, byle tylko dać się zauważyć. Jeremy Renner też tak zaczynał, ale szybko zrozumiał, że mężczyzna musi mieć pracę, żeby móc sobie pozwolić na hobby i … zajął się remontami starych domów, by je później z zyskiem odsprzedawać. Na castingi nadal chodził, ale już bez presji, że przegrana oznacza kolejne dni bez obiadu i kolacji. To pragmatyczne i zdroworozsądkowe podejście towarzyszy mu do dziś, kiedy już odbiera telefony z propozycjami ról. Zamiast wydawać pieniądze na celebryckie luksusy, woli odnawiać zdezelowane wozy strażackie i stare samochody na swoim rancho w Newadzie, z dala od blichtru i medialnego zgiełku. Ma ich na koncie już ponad 200, którym dał nowe życie i to nie jest jego ostatnie słowo. Tacy goście przywracają wiarę, że świat ma więcej sensu, niż ten pokazywany przez paparazzich.                  

s. 30

2. Jak przetrwać epidemię niesprawdzonych informacji

Men's Health 01/2022fot. MICHAEL C BYERS

W poszukiwaniu utraconej normalności i w walce o jej przywrócenie nie mogliśmy nie zanurzyć się w tym, co nas na co dzień otacza, stanowiąc realne zagrożenie dla naszego zdrowia i psychicznej równowagi, czyli w informacyjnej gównoburzy. Nie to, że szarlatani, oszuści, hochsztaplerzy i zwyczajni głupcy są wynalazkiem naszych czasów, ale już łatwość z jaką mogą – za pomocą kilku kliknięć – zalewać nasze monitory umysłowymi pomyjami jest niestety naszą zasługą. Tym bardziej musimy włożyć więcej wysiłku w weryfikację informacji, bo od tego, czy im zawierzymy może zależeć nawet nasze życie w tych podłych, chorych czasach. Zobacz, jak sobie radzić z groźną infodemią.    

s. 74

3. 23 sposoby na karnawał bez kaca

Men's Health 01/2022fot. Getty Images

Nie, nie jest to kolejny poradniczy artykuł, jak bezkarnie dawać w palnik i nie dogorywać następnego dnia z wycieńczenia. Tropiąc związki przyczynowo-skutkowe, które rządzą naszym życiem doszliśmy do brawurowej tezy (jednak nieuchronnej), że przyczyną kaca jest niestety alkohol. To oczywiście, zgodnie z logicznym wynikaniem, rodzi kolejny, zaskakujący niektórych wniosek: nie chcesz cierpieć dzień po – nie pij dzień przed. Żeby było jasne, nie jesteśmy częścią jakiejś akcji „Suchy January”,  „ Piwo jest do dupy” czy coś – po prostu chcemy przypomnieć, że picie alkoholu nie jest obowiązkowe i da się ogarniać rzeczywistość bez niego. Poza tym okresowy detoks każdemu się przyda, a wątroba uklęknie z wdzięczności.

s. 50

4. Zostaniesz strongmanem w 4 tygodnie

Men's Health 01/2022fot. PHILIP HAYNES

Siła to fundament, na którym opiera się sporo cech dobrego atlety: od mocy po szybkość. W dodatku, to właśnie siła sprawia, że wszystko, co robisz na co dzień jest łatwiejsze do zrobienia – od weekendowego meczu z kumplami, przez kopanie w ogródku, po noszenie dzieciaków na barana. Inaczej mówiąc, same korzyści. Te trzy treningi „zmodyfikowanego strongmana” dają realną siłę pod warunkiem, że się rzetelnie przyłożysz. A dużo, dużo lepsze odbicie w lustrze po 4 tygodniach, to już wisienka na torcie, prawda?

s. 88

5. Tatuuj mnie

Men's Health 01/2022fot. Getty Images

Dzięki Instagramowi i niezliczonym celebrytom tatuaże opuściły więzienne spacerniaki, potem kręgi kontrkultury i trafiły do mainstreamu, czyli do nas. A ty, nadal o nim myślisz, czy masz już pierwszą dziarę za sobą? Przygotowaliśmy krótki kurs wspomagający dla niezdecydowanych, ale też dla tych, tatuażowo rozdziewiczonych, z poradami i odpowiedziami na najważniejsze pytania. Przeczytaj zanim podejmiesz decyzję i sprawdź, jaki wzór będzie dla ciebie najlepszy (i najgorszy), i którą część ciała najlepiej (i najgorzej) wystawić pod igłę.

s. 54

6. Słodko-kwaśno-ostry raj

Men's Health 01/2022fot. ALEX LAU

Wigilia i święta to oczywiście tradycyjna, polska kuchnia i oczywiście, że tak! Nawet 12 razy tak, bo nie wiemy, czy u wszystkich, ale u nas dań na stole było zawsze 12. Gdyby jednak w karnawale naszła cię ochota na zmiany, to witaj w … Chinach. Wśród smakoszy trwa spór, która kuchnia jest najlepsza na świecie, francuska czy chińska, ale, gdy urządzisz kolację z naszymi przepisami, sporu już nie będzie. Będzie błogostan.

s. 64

REKLAMA

REKLAMA