Sposoby na brzydki zapach

Wszyscy czasami brzydko pachniemy i mamy z tym kłopot, prawda? Nie zawsze to nasza wina, ale spróbuj to wytłumaczyć innym... Na szczęście dzięki tym niekonwencjonalnym dezodorantom oszczędzisz im i sobie nieprzyjemnych wrażeń.

Mark Havriliak
Co jest? Przecież noszę tę koszulę dopiero drugi dzień. (fot. Mark Havriliak)
Po ciemnym alkoholu nasze ciało i oddech pachną znacznie gorzej niż po spożyciu jasnego trunku. Dlatego w niedzielę lepiej zrezygnuj z portera i, jeśli musisz, napij się jasnego pełnego.

4. Przed spotkaniem boisz się, że Twoje zdenerwowanie będzie czuć już z daleka

REKLAMA

Rozwiązanie awaryjne: w toalecie wyciśnij odrobinę mydła w płynie na dwa papierowe ręczniki. Jeden z nich nasącz wodą. Schowany w kabinie, umyj się pod pachami ręcznikiem z wodą i żelem. Drugim, mniej wilgotnym ręcznikiem wytrzyj się.

Według doktora Johna Romano, profesora dermatologii w Cornell Medical Center, mydło zabije cuchnące bakterie, a jednocześnie pozostawi przyjemny zapach, co pozwoli Ci przetrwać spotkanie.

Rozwiązanie systemowe: myj się mydłem antybakteryjnym i używaj antyperspirantów sprawdzonych firm. Dlaczego antyperspirantów? "Działanie antyperspirantów - wyjaśnia doktor Romano - polega na zatykaniu porów skóry np. chlorkiem glinu". Dzięki temu pot nie ma jak wydostać się na zewnątrz.


5. Wypatroszyłeś rybę i wbrew Twojej woli wiedzą o tym wszyscy w promieniu 100 metrów wokół Ciebie

Rozwiązanie awaryjne: weź szczyptę proszku do prania białego. Dodaj trochę wody, tak aby powstała pasta, i wyszoruj nią dokładnie ręce. Potem spłucz bardzo, bardzo gorącą wodą. Proszek do prania ma działanie utleniające, dzięki czemu chemicznie neutralizuje brzydki zapach; gorąca woda pomaga wyparować cuchnącym cząsteczkom rybiego tłuszczu.

Rozwiązanie systemowe: zaszalej i wydaj 2 złote na gumowe rękawiczki.

6. Szykuje się intymne spotkanie, a Ty od rana, czyli od 15 godzin, masz na nogach te same buty

Rozwiązanie awaryjne: woda kolońska lub woda po goleniu. Kiedy już będziecie u Ciebie, przeproś ją na chwilę i w łazience wlej do środka butów trochę tej wody kolońskiej, którą dostałeś po raz enty od mamy na gwiazdkę. Zakładając, że myjesz nogi codziennie, prawdopodobnie to nie stopy, ale stare buty są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach.

Rozwiązanie systemowe: kupuj buty ze specjalną wkładką wchłaniającą wilgoć. Dodatkową ochronę przed nieprzyjemnym zapachem daje codzienna dawka antybakteryjnego pudru, kremu lub dezodorantu do stóp, który możesz kupić w aptece.


7. Jakiś czas spędziłeś w zadymionym pokoju, a wybierasz się na spotkanie

Rozwiązanie awaryjne: gorące powietrze. Wycofaj się do toalety i ustaw się przed (lub pod, jeśli dysza się nie obraca) suszarką do rąk. Gorące powietrze z suszarki podniesie temperaturę i doprowadzi do parowania cząsteczek dymu, powiew powietrza uniesie z ubrania i odprowadzi cząsteczki pozostałych przykrych dla nosa substancji. Poczochraj włosy w strumieniu powietrza przez kilka minut, a potem - jak toreador kapę - potrzymaj w nim marynarkę.

Rozwiązanie systemowe: spotykaj się z palaczami tylko na świeżym powietrzu.


8. Twoja koszula pachnie perfumami kobiety, która nie jest Twoją żoną/dziewczyną.

Rozwiązanie awaryjne: płyn do płukania tkanin. Nie masz czasu, żeby wyprać, wysuszyć i wyprasować koronny dowód przestępstwa? Wrzuć koszulę do suszarki i dodaj kapkę płynu do płukania. Ustaw suszarkę na wysoką temperaturę i włącz na dwie minuty. To przewietrzy koszulę i pomoże perfumom ulotnić się.

Jeśli nie masz w domu suszarki lub w domu czeka żona, kup w sklepie setkę wódki, skrop nią koszulę, a resztę wypij. Na pewno bezpieczniej będzie, gdy przyznasz się przed nią do pijaństwa z kolegami niż do spędzenia wieczoru na trzeźwo z obcą dziewczyną.

Rozwiązanie systemowe: wydoroślej i przestań się w końcu wygłupiać.

MH 11/2004

STRONA 2 z 2
Zobacz również:
Nasz trening możesz wykonać w kwadrans i praktycznie bez wypuszczania sztangi z rąk.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA