Sposoby na brzydki zapach

Wszyscy czasami brzydko pachniemy i mamy z tym kłopot, prawda? Nie zawsze to nasza wina, ale spróbuj to wytłumaczyć innym... Na szczęście dzięki tym niekonwencjonalnym dezodorantom oszczędzisz im i sobie nieprzyjemnych wrażeń.

Mark Havriliak
Co jest? Przecież noszę tę koszulę dopiero drugi dzień. (fot. Mark Havriliak)

Ty brzydko pachniesz, ja brzydko pachnę... Wszyscy od czasu do czasu roztaczamy nieprzyjemne wonie i bywa to bardzo kłopotliwe. Któż nie obwąchiwał swoich pach przed randką? "Odraza do przykrych zapachów tkwi głęboko w naszych genach - twierdzi doktor Avery Gilbert, szef amerykańskiego Instytutu Zmysłu Węchu. - Na głębokim poziomie naszej świadomości brzydkie zapachy ciała utożsamiamy z rozkładem bakteryjnym".

Więc wydajemy miliony złotych na preparaty, które zatuszują prawdziwą woń naszego ciała tylko po to, by przekonać seksowną laskę, że nie jesteśmy genetycznie wybrakowani. Ale co robić, kiedy akurat nie ma pod ręką dezodorantu? Wzięliśmy pod uwagę kilka typowych sytuacji i podpowiadamy, jak pozbyć się śmierdzącego problemu.


1. Nieświeży oddech może zniweczyć Twoje nadzieje na nową pracę

Rozwiązanie awaryjne: rozpuść trochę soli w szklance ciepłej wody i płucz usta przez ok. 30 sekund. Bakterie powodujące przykry zapach lubią środowisko kwaśne. Roztwór soli neutralizuje kwaśny odczyn, podnosząc poziomu pH w ustach. Nie masz soli pod ręką? Przepłucz usta zwykłą wodą - zawsze pomoże pozbyć się trochę bakterii.

Rozwiązanie systemowe: nie ograniczaj się do przecedzania solanki przez zęby, trochę pobulgotaj. Tylna część języka to miejsce, gdzie bakterii powodujących nieświeży oddech jest najwięcej. Najlepiej jeśli będziesz regularnie szczotkował tę część języka miękką szczoteczką i płukał usta płynem antybakteryjnym.

2. Po wizycie na stacji śmierdzisz paliwem jak mechanik po całym dniu pracy

Rozwiązanie awaryjne: płyn do mycia szyb samochodowych. Zawarte w nim alkohol i eter glikolowy rozpuszczą związki benzyny. Nalej niewielką ilość płynu na zgiętą dłoń i wetrzyj w obie dłonie. Alkohol szybko paruje, więc nie będziesz musiał wycierać rąk w spodnie.

Rozwiązanie systemowe: koło dystrybutora powinny być jednorazowe rękawiczki dla tankujących paliwo. One naprawdę nie są przeznaczone tylko dla paniuś w wysokich obcasach.


3. Sobota zlała ci się w jedno z niedzielą i w poniedziałek cuchniesz jak gorzelnia

Rozwiązanie awaryjne: dwie szklanki soku z różowych grejpfrutów. Sok pobudza enzymy wątroby do szybszego spalania alkoholu. Dzięki przyspieszonemu metabolizmowi, przykry zapach przetrawionego alkoholu szybciej ulotni się.

Rozwiązanie systemowe: w niedzielę lepiej zrezygnuj z portera. Nie do końca wiadomo dlaczego, ale gdy wypijesz ciemny alkohol Twoje ciało i oddech pachną znacznie gorzej niż po spożyciu jasnych trunków.

STRONA 1 z 2
REKLAMA