[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Sposoby na brzydki zapach

Wszyscy czasami brzydko pachniemy i mamy z tym kłopot, prawda? Nie zawsze to nasza wina, ale spróbuj to wytłumaczyć innym... Na szczęście dzięki tym niekonwencjonalnym dezodorantom oszczędzisz im i sobie nieprzyjemnych wrażeń.

Co jest? Przecież noszę tę koszulę dopiero drugi dzień. (fot. Mark Havriliak)
Ty brzydko pachniesz, ja brzydko pachnę... Wszyscy od czasu do czasu roztaczamy nieprzyjemne wonie i bywa to bardzo kłopotliwe. Któż nie obwąchiwał swoich pach przed randką? "Odraza do przykrych zapachów tkwi głęboko w naszych genach - twierdzi doktor Avery Gilbert, szef amerykańskiego Instytutu Zmysłu Węchu. - Na głębokim poziomie naszej świadomości brzydkie zapachy ciała utożsamiamy z rozkładem bakteryjnym".

Więc wydajemy miliony złotych na preparaty, które zatuszują prawdziwą woń naszego ciała tylko po to, by przekonać seksowną laskę, że nie jesteśmy genetycznie wybrakowani. Ale co robić, kiedy akurat nie ma pod ręką dezodorantu? Wzięliśmy pod uwagę kilka typowych sytuacji i podpowiadamy, jak pozbyć się śmierdzącego problemu.


1. Nieświeży oddech może zniweczyć Twoje nadzieje na nową pracę

Rozwiązanie awaryjne: rozpuść trochę soli w szklance ciepłej wody i płucz usta przez ok. 30 sekund. Bakterie powodujące przykry zapach lubią środowisko kwaśne. Roztwór soli neutralizuje kwaśny odczyn, podnosząc poziomu pH w ustach. Nie masz soli pod ręką? Przepłucz usta zwykłą wodą - zawsze pomoże pozbyć się trochę bakterii.

Rozwiązanie systemowe: nie ograniczaj się do przecedzania solanki przez zęby, trochę pobulgotaj. Tylna część języka to miejsce, gdzie bakterii powodujących nieświeży oddech jest najwięcej. Najlepiej jeśli będziesz regularnie szczotkował tę część języka miękką szczoteczką i płukał usta płynem antybakteryjnym.

REKLAMA

2. Po wizycie na stacji śmierdzisz paliwem jak mechanik po całym dniu pracy

Rozwiązanie awaryjne: płyn do mycia szyb samochodowych. Zawarte w nim alkohol i eter glikolowy rozpuszczą związki benzyny. Nalej niewielką ilość płynu na zgiętą dłoń i wetrzyj w obie dłonie. Alkohol szybko paruje, więc nie będziesz musiał wycierać rąk w spodnie.

Rozwiązanie systemowe: koło dystrybutora powinny być jednorazowe rękawiczki dla tankujących paliwo. One naprawdę nie są przeznaczone tylko dla paniuś w wysokich obcasach.


3. Sobota zlała ci się w jedno z niedzielą i w poniedziałek cuchniesz jak gorzelnia

Rozwiązanie awaryjne: dwie szklanki soku z różowych grejpfrutów. Sok pobudza enzymy wątroby do szybszego spalania alkoholu. Dzięki przyspieszonemu metabolizmowi, przykry zapach przetrawionego alkoholu szybciej ulotni się.

Rozwiązanie systemowe: w niedzielę lepiej zrezygnuj z portera. Nie do końca wiadomo dlaczego, ale gdy wypijesz ciemny alkohol Twoje ciało i oddech pachną znacznie gorzej niż po spożyciu jasnych trunków.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 (14)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij