Small talk: 4 uniwersalne tematy na imprezę lub spotkanie

Umiejętność zagajenia niezobowiązującej rozmowy z napotkanymi ludźmi to przydatna sztuka, którą możesz opanować, nawet jeśli zazwyczaj nie brylujesz w towarzystwie. Że niby matka natura nie wyposażyła Cię w gen konwersacji z każdym o byle czym? Zacznij od bycia sympatycznym i rzuć okiem na poniższe propozycje. I pamiętaj o słowach klasyka: "Cały czas do przodu!".

small talk Shutterstock.com
Shutterstock.com

Pytanie 1: Skąd znasz gospodarza?

Tak, to zdecydowanie nie jest najbardziej szałowe otwarcie, ale musisz po prostu jakoś zacząć, zanim zaczniesz serwować informacje na swój temat. Najważniejsze jest Twoje podejście. Może sprawdzić się autoironia i tekst w stylu: "Piotrek (gospodarz) i ja poznaliśmy się o 4 rano w Maku na rynku". I już.

REKLAMA

(Sprawdź: Small talk w wersji przegrana, czyli nie bądź jednym z tych 4 typów.)

Pytanie 2: Jaka jest Twoja ulubiona drużyna piłkarska/film/burger/marka whisky?

Dobre, otwarte pytania dają ludziom możliwość dzielenia się anegdotami na temat ich własnych doświadczeń. Bądź dobrym słuchaczem, ale przygotuj się również na to, że Twój rozmówca pośle w Twoim kierunku tekst pod tytułem: "A Twoja?". Odpowiedz, ale nie bierz tego za zachętę do wygłoszenia przemowy o wyższości talentu Leo Messiego nad resztą piłkarskiego świata. Nikt nie lubi gości, którzy tylko czekają na swoją kolej, aby zacząć nawijać.

Pytanie 3: Jakie jest Twoje ulubione przekleństwo?

Ludzie uwielbiają gadać o przekleństwach, bo to budzi emocje. No i możesz się naprawdę dużo dowiedzieć o kimś, bazując na jego odpowiedzi. Czy chodzi o brzmienie? A może o znaczenie? A ch... wie.

Pytanie 4: Czy jakieś wydarzenie w Twoim życiu zmieniło Cię bezpowrotnie?

Jeśli chcesz, aby Twój rozmówca Cię zapamiętał, to wystarczy. Pytanie, w jaki sposób ktoś się zmienił, może skłonić go do mówienia zarówno o trudach, jak i sukcesie. Poza tym, ludzie po prostu lubią mówić o sobie. Oceń szczerze jego/jej postawę, odpowiadaj w kluczowych momentach i bądź dobrym słuchaczem. Dobry słuchacz jest na wagę złota.

Zobacz też: W niektórych sytuacjach lepiej sprawdzi się seksualny small talk.

REKLAMA