[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Skłonność do kłamania - News MH

Czy osoby noszące "podróbki" mają skłonność do kłamania? Na te i inne ciekawe pytania odpowiadają naukowcy.

Kłamstwo Czy "Adidos" na metce sprawia, że łatwiej mijamy się z prawdą?

Metka a kłamstwo

Dan Ariely w swojej fascynującej książce „Cała prawda o nieuczciwości” na podstawie setek badań wyjaśnia przyczyny i okoliczności naszego mijania się z prawdą. Okazuje się, że na naszą postawę mogą mieć wpływ nawet takie czynniki, jak noszenie podróbek.

Podczas eksperymentu podzielono ludzi na dwie grupy – jednej polecono założyć markowe okulary, a drugiej podróbki. Obie grupy poddano następnie testom, w których łatwo było zafałszować wyniki. I proszę: „podróbkowicze” oszukiwali dwa razy częściej.

REKLAMA

Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że noszenie podróbki w jakiś sposób osłabia nasze hamulce moralne. Przestajemy o sobie myśleć jako o osobie krystalicznie uczciwej i łatwiej nam usprawiedliwiać samych siebie w innych drobnych kłamstewkach.

Niespokojne ręce

Jeżeli w czasie nużącego zebrania wciąż wykonujesz jakieś nerwowe ruchy palcami lub bawisz się przedmiotami, to mamy dla Ciebie dobrą informację. Naukowcy stwiedzili, że jest to znacznie zdrowsze niż siedzenie w bezruchu. Nie tylko pomaga obniżyć napięcie, ale także obniża ryzyko chorób serca, a nawet otyłości.

Mózg lubi zmiany

50 – takiemu procentowi przypadków choroby Alzheimera można zapobiec, zmieniając styl życia – uważa prof. Alan White z Leeds Metropolitan University.

Pamiętaj o pamięci

Drobne, dobre nawyki pomogą Ci zachować sprawny umysł do późnej starości.

  • Ćwicz oczyWystarczy przez 1 minutę dziennie wodzić oczyma od prawej do lewej, by mózg usprawnił zdolność zapamiętywania.
  • PrzegryzajBadania pokazują, że ludzie o wysokim IQ mają więcej cynku w organizmie. Pestki dyni zawierają go mnóstwo.
  • Używaj nici dentystycznychNaukowcy wykazali, że paradontoza może zwiększać ryzyko choroby Alzheimera. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij