Serialowe propozycje MH na marzec

Seriale opanowały polskie domostwa, a obejrzenie choćby jednego docinka bez udziału swojej drugiej połówki traktowane jest an równi ze zdradą. Czy to przesada? Zależy od serialu.

seriale, Netflix, The Rain
Powiedzieć, że przejadły nam się amerykańskie seriale, byłoby nadużyciem. Ale te z Europy stanowią fajną odmianę.

„The Rain”

Gdzie: Netflix

Kiedy: wiosną

Tym razem to nie zombie ani bomba atomowa, lecz morderczy wirus sprawia, że na Ziemi pozostaje garstka ocalałych, próbująca odnaleźć się w postapokaliptycznej rzeczywistości. Dwójka rodzeństwa, która przez sześć lat ukrywała się w bezpiecznej kryjówce, opuszcza ją, by wyruszyć w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów zniszczonej cywilizacji Skandynawii. Ich przewodnikiem w wędrówce jest notes ojca, w którym opisał on wirusa i potencjalne zagrożenia nowego świata. Do podróżujących wkrótce dołączają pozostali ocalali młodzi. I choć największym zagrożeniem wydaje się toksyczny deszcz, w trakcie wędrówki okazuje się, że niebezpieczniejsze mogą być buzujące w nastolatkach pożądanie, zazdrość i niespełnione ambicje.

„Marseille” sezon 2.

Gdzie: Netflix

Kiedy: od 23 lutego

Wypuszczenie drugiego sezonu tego serialu to spora niespodzianka, bo francuska produkcja nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Dlaczego więc w ogóle o tym piszemy? Bo warto zobaczyć Gérarda Depardieu w roli desperacko walczącego o władzę nad Marsylią polityka. Warto zobaczyć też świetne ujęcia miasta, szczególnie te z lotu ptaka.

„Gomora” sezon 3.

Gdzie: HBO GO

Kiedy: 1 kwietnia

Trzeci sezon świetnie przyjętego serialu na motywach książki autorstwa Roberta Saviano – młodego włoskiego dziennikarza, który po opublikowaniu „Gomorry” musiał opuścić rodzinny Neapol z powodu gróźb ze strony mafiosów. W trzecim sezonie Genny przejmuje dowodzenie nad Camorrą. Jego pierwszym zadaniem jest ukrycie śmierci Pietrosa i przejęcie kontroli nad ulicami miasta. W brudne interesy musi zaangażować Gegè, swojego księgowego. Jakby mafijnych problemów było mało, z więzienia wychodzi Don Giuseppe, teść Genny’ego.

„Kruk. Szepty słychać po zmroku”

Gdzie: Canal +

Kiedy: wiosną

Kolejny po „Belfrze” serial kryminalny produkcji Canal+ rozgrywa się na Podlasiu. To tam dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk, inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego, zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości. Na ekranie nie zobaczycie spektakularnych pościgów ani strzelanin, za to klimat powoduje ciarki na plecach.

MH 02/18

Zobacz również:
REKLAMA