Seriale na chłodniejsze wieczory - co warto oglądać?

Jak zwykle z początkiem deszczowych wieczorów twórcy seriali serwują nam porcję mrocznych opowieści z dreszczykiem. W tym sezonie godne polecenia są nie tylko amerykańskie produkcje. Polskie pogranicze i azjatyckie salony polityczne też dostarczają sporej dawki kryminalnych zagadek.

seriale shutterstock.com

Wataha, sezon 3.

  • Na: HBO i HBO GO
  • Od kiedy: jesień

Na granicy nigdy nie jest spokojnie. W miejsce zlikwidowanej grupy przestępczej pojawiają się nowi gracze. Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy straż graniczna zatrzymuje dwóch migrantów próbujących uciec na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni.

ZOBACZ: Dlaczego kobiety kochają seriale?

Watchman, Sezon 1.

  • Na: HBO i HBO GO
  • Od kiedy: jesień

Watchmen to historia osadzona w alternatywnym świecie, gdzie superbohaterowie z komiksów DC są wyjęci spod prawa. Serial ma przywoływać atmosferę oryginalnej, przełomowej powieści grafi cznej, a w jego obsadzie znaleźli się m.in. Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson i Jean Smart.

Unbelievable, sezon 1.

  • Na: Netflix
  • Od kiedy: 13 września

Ten oparty na faktach serial osnuty jest na motywach wyróżnionego nagrodą Pulitzera artykułu organizacji The Marshall Project i ProPublica pt. „An Unbelievable Story of Rape”. Nastoletnia Marie Adler zgłasza policji napaść na tle seksualnym, której w jej domu dokonał włamywacz. Od prowadzących sprawę detektywów oraz bliskich słyszy jednak, że jej wersja wydarzeń nie brzmi wiarygodnie. Tymczasem w oddalonym o setki kilometrów mieście śledcze Grace Rasmussen i Karen Duvall wspólnie prowadzą śledztwo w sprawie zaskakująco podobnych gwałtów. Prawdopodobnie stoi za nimi seryjny gwałciciel.

Vagabond, sezon 1.

  • Na: Netflix
  • Od kiedy: wrzesień

„Vagabond” to koreańska historia kaskadera Cha Dal-geona, który z powodów osobistych zaczyna badać okoliczności katastrofy lotniczej i w konsekwencji odkrywa wielki skandal korupcyjny, w który wplątani są agenci wywiadu i urzędnicy naprawdę wysokiego szczebla.

Zobacz również:
REKLAMA