Seriale i filmy na jesień [MH na czasie]

Złota polska jesień powoli ustępuje miejsca swojej mniej atrakcyjnej siostrze - błotnej, wietrznej, zimnej. Jeśli nie jesteś zainteresowany jej zalotami, zostań w domu, usiądź wygodnie przed telewizorem i wybierz coś z naszych nowości. 

kino, filmy, seriale

Pokochają mnie, gdy będę martwy

Gdzie: Netflix

Kiedy: Od 2 listopada

Nagrodzony Oscarem reżyser Morgan Neville przedstawia opowieść o 15 ostatnich latach życia legendarnego filmowca Orsona Wellesa. W roku 1970 Welles nie uchodził już za genialnego chłopaka, który dał światu „Obywatela Kane’a”, ale był artystą na wygnaniu, który próbował wrócić do Hollywood. Przez lata Welles pracował nad filmem o reżyserze, który stara się dokończyć swój ostatni wielki film. W 1985 r. Welles zmarł, pozostawiając po sobie testament w postaci najsłynniejszego niedokończonego filmu w historii kinematografii. Negatyw filmu przez dziesiątki lat pozostawał w sejfie — aż do teraz. Fascynujące wspomnienia współpracowników Wellesa sprawiły, że możemy teraz oglądać film „Pokochają mnie, gdy będę martwy”. To ostatni rozdział opowieści o jednym z największych geniuszy kina.

Robin Williams: W mojej głowie

Gdzie: HBO

Kiedy: Od 11 października

Jego samobójstwo w 2014 r. wprawiło fanów kina w osłupienie. Film, w większości słowami samego aktora (przez nagrania z jego prywatnego archiwum), opowiada o jego drodze na szczyt oraz późniejszych uzależnieniach i wykrytej niedługo przed śmiercią chorobie. Wypowiadają się też przyjaciele Williamsa, wśród których są Billy Crystal, Whoopie Goldberg czy David Letterman.

Eli Roth: Historia horroru

Gdzie: AMC

Kiedy: Od 15 listopada

Historia horroru przedstawia kultowe postaci oraz aktorów, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję gatunku. Zaproszeni goście (m.in. Stephen King, Quentin Tarantino, Jordan Peele) przedstawiają najważniejsze spośród tematów podejmowanych w ramach gatunku, opowiadają o swoich inspiracjach oraz trudnościach napotykanych zarówno w przeszłości, jak i współcześnie. Każdy z godzinnych odcinków odpowiada na pytania, jak horror jako gatunek zmieniał się na przestrzeni lat, jaki miał wpływ na społeczeństwo oraz postara się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego wierni fani gatunku są uzależnieni od uczucia strachu.

Walt Disney

Gdzie: Canal+ Discovery

Kiedy: Od 3 listopada

Ta urokliwa biografia ukazuje po raz pierwszy życie i dziedzictwo jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich twórców niezapomnianych bajek. W programie zobaczymy archiwalne nagrania ze studia Walta Disneya, sceny z najlepszych filmów, a także wywiady z biografami i historykami, animatorami i artystami, którzy współpracowali przy wczesnych filmach rysunkowych, a także z architektami, którzy pomogli stworzyć Disneyland.  

Zobacz również:
REKLAMA