Serial The Last of Us – pierwsze zdjęcia Joela i Ellie

W końcu wiemy, jak będą wyglądać główni bohaterowie serialu HBO.

The Last of Us serial fot. igdb.com

Kilka dni temu na Twitterze pojawiły się nowe zdjęcia z planu serialu The Last of Us. Postanowiliśmy o tym napisać, bo tym razem widać na nich coś więcej, niż tylko postapokaliptyczną scenografię.  

Joel, Ellie i Tess

Nowe – zaznaczamy, że nieoficjalne – zdjęcia z planu ujawniły to, na co czekali wszyscy fani TLoU, czyli wygląd głównych bohaterów. Na zdjęciach opublikowanych przez profil  „The Last of Us on HBO – Status” widać Joela (Pedro Pascal) i Ellie (Bella  Ramsey) w pełnej okazałości. Towarzyszy im przemytniczka broni Tess (Anna Torv).

Oprócz zdjęć, na Twitterze pojawiło się też kilka krótkich filmów. Widać na nich między innymi głównych bohaterów oraz elementy scenografii. 

 

Zdjęcia i filmy zostały wykonane w Calgary oraz Edmonton (Kanada). To między innymi tam od kilku miesięcy powstaje pierwszy sezon serialu. Oczywiście twórcy pamiętają, że akcja The Last of Us rozgrywa się głównie w Bostonie. Kręcenie poza granicami USA jest po prostu znacznie tańsze.

Wyjazd poza Stany nie oznacza bynajmniej niczego złego. Dotychczasowe „przecieki” z planu sugerują, że twórcy serialu są niezwykle wierni grze – scenografia wygląda jak żywcem wyjęta z produkcji Naughty Dog. Poniżej dowody.

Serial The Last of Us – scenariusz i reżyseria

Za scenariusz serialowej adaptacji The Last of Us odpowiadają Neill Druckmann (współtwórca pierwszej i drugiej części gry) oraz Craig Mazin (znany m.in. z serialu Czarnobyl).

Produkcja HBO nie ma jednego reżysera.

Za pierwszy odcinek odpowiada Kantemir Balagov. Jak podaje Filmweb, przy pozostałych epizodach będą pracować Jasmila Žbanić (Aida), Ali Abbasi oraz Peter Hoar (Doktor Who, Daredevil). Nad całością czuwa wspomniany wcześniej Neil Druckmann (który również wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek). Zdjęcia do serialu mają zakończyć się w kwietniu 2022.

Obsada serialu The Last of Us

W serialu zagrają między innymi:

  • Pedro Pascal (Gra o tron, Narcos) – Joel
  • Bella Ramsey (Gra o tron, Judy) – Ellie
  • Gabriel Luna (Terminator: Mroczne przeznaczenie, Agenci T.A.R.C.Z.Y.) – Tommy Miller
  • Merle Dandridge (Stewardesa, Cena prawdy) – Marlene
  • Murray Bartlett (Biały lotos, Spojrzenia) – Frank
  • Con O'Neill (Czarnobyl, Biblia) – Bill
  • Jeffrey Pierce (Castle Rock, Druga twarz) – Perry
  • Anna Torv (Fringe: Na granicy światów, Mindhunter) – Tess

The Last of Us serial – kiedy premiera?

Pierwszy odcinek serialu The Last of Us ma zadebiutować pod koniec przyszłego roku na platformie HBO Max.

REKLAMA