Selfie a stres - ciekawostki MH

Nie oszukujmy się, coraz więcej ludzi, w tym facetów, nie widzi nic złego w robieniu sobie selfie: w domu, na siłowni, w pubie. Badacze zauważyli, że ma to wpływ na poziom stresu w organizmie. 

Stres, selfie shutterstock.com
Tylko nie posądź nas, że zachęcamy Cie do zostania gwiazdą Instagrama. Co to, to nie!

Instagram na stres?

O ile większość poważnych facetów ostentacyjnie gardzi selfie, to ci bardziej uczciwi po prostu przyznają się, że od czasu do czasu robią sobie okazjonalne selfie. Oczywiście nie musisz być Marshallem McLuhanem (to ten facet od „globalnej wioski” i od komunikacji masowej), aby zdawać sobie sprawę, że ta moda jest symptomatyczna dla naszej narcystycznej, zdegenerowanej kultury. Ale przestań już nabijać się z ludzi robiących sobie selfie.

ZOBACZ: 24 pewne sposoby na stres

Okazało się bowiem, że naukowcy odkryli mnóstwo korzyści płynących z wpatrywania się w siebie. Badania na University of California wykazały, że u uczestników, którzy codziennie przez cztery tygodnie robili sobie jeden uśmiechnięty autoportret, znacząco poprawił się nastrój, złagodził się stres i wzrosła pewność siebie. Dobra wiadomość dla tych, którzy nie znoszą Instagrama. Aby poprawić sobie nastrój, wcale nie musisz wrzucać swojej paszczy do sieci: wystarczy po prostu uśmiech i „pstryk”.

Naukowcy dowodzą, że nawet wymuszony uśmiech sprawia, iż nasz mózg przełącza się w tryb „zadowolony” i wysyła odpowiednie rozkazy układowi hormonalnemu. Ciekawostka dla tych, których widok własnej twarzy wcale nie cieszy. W innym badaniu wykonanym przez tę samą grupę naukowców odkryto jeszcze inny „telefoniczny” sposób na stres. Otóż należy po prostu zrobić fotkę czegoś, co może sprawić przyjemność drugiej osobie, i wysłać jej to. Aż boimy się pomyśleć, co to mogłoby być, choć wyobraźnia podsuwa nam różne pomysły.

Zamiast Samojebki

Jeśli nie należysz to entuzjastów wykonywania selfie, są również inne sposoby na walkę ze stresem i poprawę samopoczucia. Wystarczy, że na Twoim talerzu wylądują odpowiednie produkty. Sprawdź nasze dietetyczne patenty na walkę z kortyzolem.

Zobacz również:
REKLAMA