[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Selfie a stres - ciekawostki MH

Nie oszukujmy się, coraz więcej ludzi, w tym facetów, nie widzi nic złego w robieniu sobie selfie: w domu, na siłowni, w pubie. Badacze zauważyli, że ma to wpływ na poziom stresu w organizmie. 

Stres, selfie Tylko nie posądź nas, że zachęcamy Cie do zostania gwiazdą Instagrama. Co to, to nie!

Instagram na stres?

O ile większość poważnych facetów ostentacyjnie gardzi selfie, to ci bardziej uczciwi po prostu przyznają się, że od czasu do czasu robią sobie okazjonalne selfie. Oczywiście nie musisz być Marshallem McLuhanem (to ten facet od „globalnej wioski” i od komunikacji masowej), aby zdawać sobie sprawę, że ta moda jest symptomatyczna dla naszej narcystycznej, zdegenerowanej kultury. Ale przestań już nabijać się z ludzi robiących sobie selfie.

Okazało się bowiem, że naukowcy odkryli mnóstwo korzyści płynących z wpatrywania się w siebie. Badania na University of California wykazały, że u uczestników, którzy codziennie przez cztery tygodnie robili sobie jeden uśmiechnięty autoportret, znacząco poprawił się nastrój, złagodził się stres i wzrosła pewność siebie. Dobra wiadomość dla tych, którzy nie znoszą Instagrama. Aby poprawić sobie nastrój, wcale nie musisz wrzucać swojej paszczy do sieci: wystarczy po prostu uśmiech i „pstryk”.

REKLAMA

Naukowcy dowodzą, że nawet wymuszony uśmiech sprawia, iż nasz mózg przełącza się w tryb „zadowolony” i wysyła odpowiednie rozkazy układowi hormonalnemu. Ciekawostka dla tych, których widok własnej twarzy wcale nie cieszy. W innym badaniu wykonanym przez tę samą grupę naukowców odkryto jeszcze inny „telefoniczny” sposób na stres. Otóż należy po prostu zrobić fotkę czegoś, co może sprawić przyjemność drugiej osobie, i wysłać jej to. Aż boimy się pomyśleć, co to mogłoby być, choć wyobraźnia podsuwa nam różne pomysły.

Zamiast Samojebki

Jeśli nie należysz to entuzjastów wykonywania selfie, są również inne sposoby na walkę ze stresem i poprawę samopoczucia. Wystarczy, że na Twoim talerzu wylądują odpowiednie produkty. Sprawdź nasze dietetyczne patenty na walkę z kortyzolem.

Produkty z kategorii: selfie stick znajdziesz w sekcji MH Zakupy: Selfie stick

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij