[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.2

Savior-vivre w samolocie

Aby pomóc Ci uniknąć gafy na pokładzie samolotu, porozmawialiśmy ze stewardessą (anonimowo), która zdradziła nam kilka lotniczych sekretów. Nazwijmy ją Kasią Lotną.

Latanie, podróż samolotem Pewne zasady obowiązują nawet 8 kilometrów nad ziemią.

Napiwki

Zdziwiony? „Zasada jest taka, że odmawiamy raz, kurtuazyjnie, po czym dyskretnie przyjmujemy pieniądze”. Ty też bądź dyskretny i hojny, a nie będziesz narzekał na obsługę podczas lotu.

Korytarz

Pasażerowie i obsługa biegają cały czas, dlatego nie wyciągaj nóg na korytarz między siedzeniami. „Widziałam wybite oczy, nad- łamane jedynki czy nawet poważne złamania” – twierdzi Kasia.

REKLAMA

Czysty lot

Nigdy nie jedz bezpośrednio z tacy przy siedzeniu. „Zmiana pieluch czy obcinanie paznokci u stóp to normalka. I wszystko dzieje się na tych stolikach”. Chodzenie bez butów też nie jest wskazane. Na samolotowej podłodze było już chyba wszystko. Dosłownie wszystko.

Maska życia

Dekompresja kadłuba może zrobić Ci krzywdę, naprawdę. „Gdy maska tlenowa opadnie, masz około 30 sekund, aby ją założyć” – twierdzi Kasia. Później zaczniesz odczuwać skutki niedotlenienia. „Zdarza się to rzadko, ale właśnie dlatego tego nie lekceważ. Te maski nie pojawiają się dla zabawy” – dodaje Kasia.

Podniebna lura

„Staramy się serwować dobrą kawę, ale nigdy nie będzie to Twój ulubiony, supermocny napój ze Starbucksa – opowiada Kasia. – Gdy przygotowujemy kawę dla siebie, używamy podwójnych porcji. Pasażerowie muszą zadowolić się pojedynczą”. Rada: espresso wypij jeszcze w domu.

Seksolot

„Nie rozumiem tego zafascynowania seksem w locie. W PKP przecież nikt tego nie robi. I naprawdę często musimy kogoś uwalniać z kabiny, bo zaciął się zamek. Tak, można to zrobić od zewnątrz!”. Lubisz adrenalinę?

LATANIE: Jak poradzić sobie z jet lagiem?

Zakaz, srakaz

„Powinnam zaprzeczyć, ale fakt jest taki, że wszyscy – włączając w to część obsługi – korzystają z telefonów nawet podczas startu – śmieje się Kasia. – Jeśli jednak trafisz na upartą obsługę, odpuść”.

Dżentelmen w chmurach

„Zaproponowanie zamiany miejsc, aby rodzina mogła usiąść razem, jest świetne!” – mówi Kasia. Uprzejmość może się opłacić: załoga czasem proponuje darmowego drinka lub dodatkową przekąskę.

Nie kozakuj

„Jeśli pasażerowie są naprawdę irytujący, prosimy pilota, aby włączył sygnalizację nakazu zapięcia pasów – mówi Lotna. – Ponadto możemy odnotować niemiłe uwagi przy Twoim nazwisku w naszej bazie”. Chcesz trafić na czarną listę?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij