REKLAMA

Rywalizacja po męsku: jak wygrywać z klasą

Impreza, sportowa hala czy biuro - wszędzie możesz spotkać facetów, którzy będą chcieli z Tobą rywalizować lub Cię ośmieszyć. MH podpowiada, jak sobie z nimi radzić.

Zwyciężać z klasą shutterstock.com
Nie daj się ponieść (i podejść). Oto sposoby na poradzenie sobie z rywalami na boisku, w pracy i w towarzystwie.

REKLAMA

Rywal: sportowiec
Twoja broń: wyobraźnia

„Motywuje Cię do treningu i ćwiczeń, ale gdy nadchodzi dzień zawodów, jego obecność może odgrywać destrukcyjną rolę” – mówi dr Ian Connole, specjalista psychologii sportu. Skoncentruj się na poszczególnych krokach, które doprowadzą Cię do sukcesu. Wyobraź sobie każdy ruch i poczuj go w ciele.

Rywal: sabotażysta

Twoja broń: czujna straż

„Uważaj na atak z zaskoczenia” – ostrzega dr Hillary Anger Ivory, specjalistka psychologii organizacji z Washington University. Identyfi kowanie sojuszników jest łatwiejsze, dlatego postaw na grono zaufanych osób, króre będą Cię ostrzegać, gdy wróg wykona jakieś niepokojące ruchy.

Rywal: wkurzający typ

Twoja broń: teflon

Antagonizuje, denerwuje, robi z Ciebie głupka (a przynajmniej się stara). Musisz mu uświadomić, że jest za cienki i nie gra w Twojej lidze. „Bądź teflonowy, ignoruj go, traktuj jak powietrze” – mówi dr Stephen Garcia, profesor psychologii na Uniwersytecie Michigan. To też może wymagać upgrejdowania stroju oraz towarzystwa.

Rywal: kłusownik

Twoja broń: bądź sobą

Niestety, nie wyzwiesz faceta, który podrywa dziewczynę, która Ci się podoba, na pojedynek. Nie rób z siebie pajaca, tylko pokaż jej najlepszą wersję siebie. Wciągnij ją do towarzystwa swoich przyjaciół, którzy Cię cenią. Ty zaś swoim zachowaniem okazuj jej, jakim jesteś wartościowym facetem.  

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA