Rywalizacja po męsku: jak wygrywać z klasą

Impreza, sportowa hala czy biuro - wszędzie możesz spotkać facetów, którzy będą chcieli z Tobą rywalizować lub Cię ośmieszyć. MH podpowiada, jak sobie z nimi radzić.

Zwyciężać z klasą shutterstock.com

Nie daj się ponieść (i podejść). Oto sposoby na poradzenie sobie z rywalami na boisku, w pracy i w towarzystwie.

REKLAMA

Rywal: sportowiec
Twoja broń: wyobraźnia

„Motywuje Cię do treningu i ćwiczeń, ale gdy nadchodzi dzień zawodów, jego obecność może odgrywać destrukcyjną rolę” – mówi dr Ian Connole, specjalista psychologii sportu. Skoncentruj się na poszczególnych krokach, które doprowadzą Cię do sukcesu. Wyobraź sobie każdy ruch i poczuj go w ciele.

Rywal: sabotażysta

Twoja broń: czujna straż

„Uważaj na atak z zaskoczenia” – ostrzega dr Hillary Anger Ivory, specjalistka psychologii organizacji z Washington University. Identyfi kowanie sojuszników jest łatwiejsze, dlatego postaw na grono zaufanych osób, króre będą Cię ostrzegać, gdy wróg wykona jakieś niepokojące ruchy.

Rywal: wkurzający typ

Twoja broń: teflon

Antagonizuje, denerwuje, robi z Ciebie głupka (a przynajmniej się stara). Musisz mu uświadomić, że jest za cienki i nie gra w Twojej lidze. „Bądź teflonowy, ignoruj go, traktuj jak powietrze” – mówi dr Stephen Garcia, profesor psychologii na Uniwersytecie Michigan. To też może wymagać upgrejdowania stroju oraz towarzystwa.

Rywal: kłusownik

Twoja broń: bądź sobą

Niestety, nie wyzwiesz faceta, który podrywa dziewczynę, która Ci się podoba, na pojedynek. Nie rób z siebie pajaca, tylko pokaż jej najlepszą wersję siebie. Wciągnij ją do towarzystwa swoich przyjaciół, którzy Cię cenią. Ty zaś swoim zachowaniem okazuj jej, jakim jesteś wartościowym facetem.  

REKLAMA