Ruszyły zdjęcia do sequela „Na noże”

W drugiej części kryminału poza Danielem Craigiem zagra między innymi Kate Hudson.

Na noże 2 Claire Folger/Capital Pictures/East News

Jeżeli w 2019 roku wciągnęła Was historia morderstwa bajecznie bogatego autora kryminałów, pewnie ucieszy Was wieść o powrocie detektywa, który rozwiązał mroczną zagadkę jego śmierci. Benoit Blanc (Daniel Craig) tym razem przenosi swój genialny umysł i przedziwny akcent w znacznie bardziej nasłonecznione tereny niż Massachusetts.

ZOBACZ: Nadchodzi filmowy prequel rodziny Soprano

W poniedziałek zdjęcia do sequela ruszyły bowiem w Grecji. Na planie pojawił się 53-letni Daniel Craig oraz dołączająca do obsady Kate Hudsaon (42 lata). Prócz pięknej aktorki do obsady dołączyli również: Janelle Monáe, Dave Bautisty, Kathryn Hahn, Edward Norton i Leslie Odom Jr.

Choć zarys fabuły „Na noże 2” nie jest jeszcze znany, na pewno możemy liczyć na rozwiązywanie zagadki morderstwa. A może nawet kilku morderstw. W poniedziałek reżyser i scenarzysta filmu Rian Johnson napisał na Twitterze:

„Iiiiiiiii JESTEŚMY! Pierwszy dzień zdjęciowy kolejnej zagadkowej historii z Benoitem Blankiem. Dziękujemy wszystkim cudownie cierpliwym ludziom w Grecji za to, że pozwalają nam dokonywać wszystkich tych morderstw na swoim spokojnym wybrzeżu.”

Wiadomo, że Johnson pracuje jednocześnie nad dwiema kolejnymi częściami „Na noże”, podpisał bowiem z Netflixem kontrakt na nakręcenie „Na noże 2” oraz „Na noże 3”. W obu filmach głównym bohaterem będzie nadal grany przez Daniela Craiga detektyw Benoit Blanc. Produkcje od razu dostępne będą na platformie Netflix.

Pierwszy, kinowy film z serii odniósł ogromny sukces kasowy, do czego przyczyniła się jego gwiazdorska obsada: Chris Evans, Christopher Plummer, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Katherine Langford, Joseph Gordon-Levitt, Michael Shannon, Don Johnson, LaKeith Stanfield i Ana de. Armas.

Ale nie tylko świetnie obsadzone role zdecydowały o tak pozytywnym odbiorze „Na noże”. Nie można pominąć znaczenia kapitalnie skonstruowanej przez Johnsona intrygi. Fabuły nie powstydziłaby się królowa morderczych historii – Agatha Christie. Biorący klasykę kryminału w duży cudzysłów scenariusz zdobył zresztą w 2020 roku nominację do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.

W lutym tego samego roku Johnson przyznał w wywiadzie, że nie może doczekać się napisania kontynuacji „Na noże” - nieco wyśmiewającego konwencję kryminału, który zrodził się jednak z wielkiej miłości do powieści Agathy Christie.

PRZECZYTAJ: Najlepsze filmy erotyczne zdaniem redakcji MH

„Świetnie się bawiłem, pracując z Danielem, a później widząc, że publiczność pozytywnie na to reaguje. Pomysł kontynuowania filmu wydaje się być odlotowy” – powiedział wtedy reżyser i scenarzysta.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy spodziewać się premiery „Na noże 2”, ale mamy nadzieję, że twórcy nie każą nam czekać zbyt długo.

Zobacz również:
REKLAMA