Ross Edgley - specjalista od rzeczy niemożliwych

Dla 33-letniego Rossa Edgleya każde "nie uda Ci się" to pierwszy etap w przygotowaniach do nowych, niewiarygodnych wyzwań sportowych. Opłynął wpław Wielką Brytanię, wspiął się na linie na wysokość Mount Everest i ukończył triathlon z kłodą na plecach. Co dalej?

Ross Edgley Harvey Gibson / Red Bull Content Pool
Harvey Gibson / Red Bull Content Pool

Ross Edgley nie jest sportowcem w najbardziej klasycznym tego słowa znaczeniu. Ten facet to maszyna, której limity możliwości nadal nie zostały zdefiniowane. Atletycznie zbudowany Brytyjczyk nie słabych punktów. 4 listopada 2018 przeszedł do historii, gdy jako pierwszy człowiek opłynął swój kraj, spędzając w sumie 157 dni w wodzie.

 

Ross EdgleyHarvey Gibson / Red Bull Content Pool
Harvey Gibson / Red Bull Content Pool

 

  • 37 razy poparzony przez meduzę.
  • 15 000 kcal zjadanych dziennie.
  • 314 puszek Red Bulla.
  • ponad 2 miliony pociągnięć rękami w wodzie.

Te liczby mogą w bardzo niewielkim stopniu pomóc nam wszystkim wyobrazić sobie, jak wielkim wyzwaniem było dla ciała Edgleya, wielogodzinne zanurzenie i walka z falami w chłodnych wodach Morza Północnego i Atlantyku.

 

 

Faktem pozostaje, że Ross dokonał teoretycznie niemożliwego. Jeszcze wcześniej postanowił wspiąć się po linie na zsumowaną wysokość 8848 metrów - Everest, najwyższy szczyt Ziemi, jeśli wolisz - przebiec maraton z doczepionym Mini Cooperem oraz ukończyć triathlon z kłodą na plecach. Ze wszystkich tych prób wyszedł zwycięsko.

Właśnie tacy ludzie inspirują nas do jeszcze cięższej pracy i stałego podnoszenia sobie poprzeczki. Nasz mały hołd dla jego dokonań to okładka najnowszego, majowego numeru Men's Health, który właśnie trafił do punktów sprzedaży. Niech Ross z okładki motywuje Was do robienia rzeczy wielkich. Przyjemnej lektury!

 

MH 05/2019
MH 05/2019

 

Nowy numer możecie kupić też u nas - w wersji elektronicznej i papierowej. Wysyłka na terenie całego kraju jest darmowa.

 

Ross EdgleyOlaf Pignataro / Red Bull Content Pool
Olaf Pignataro / Red Bull Content Pool

 

 

Zobacz również:
REKLAMA