Forma na wybory - list otwarty do prezydenta RP

Każdy ma swoją strefę komfortu, w której czuje się pewnie. Pan Prezydent Andrzej Duda udowodnił  w poprzednich wyborach, że czuje się pewnie w polityce, my natomiast od kilkunastu lat z sukcesem zachęcamy Polaków do zdrowego trybu życia. Napisaliśmy więc list otwarty do Pana Prezydenta; list, za którym stoi wiedza naszych ekspertów, nasze fitnessowe doświadczenie i troska o zdrowie głowy naszego państwa.

Prezydent Andrzej Duda East News
Fot: Lukasz Szelag/REPORTER

Szanowny Panie Prezydencie!

Przez media przetoczyła się dzisiaj informacja, że w związku z wyborami prezydenckimi w 2020 roku, przechodzi Pan na dietę 1000 kcal i zaczyna mocniej trenować (wspomniano o bieganiu i pływaniu). Biorąc pod uwagę, że o odchudzaniu wiemy to i owo, zatrwożyły nas Pańskie plany, bowiem dieta 1000 kcal to naprawdę kiepski wybór, by robić formę na wybory lub na cokolwiek innego. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że ma Pan być pod opieką lekarzy z warszawskiego szpitala przy ulicy Szaserów.

Nasze doświadczenie w obliczaniu zapotrzebowania kalorycznego, pozwala oszacować, że każdego dnia potrzebuje Pan 2800-2900 kcal. Założyliśmy, że przy wzroście 182 cm waży Pan 85 kg i ćwiczy 3-5 razy w tygodniu, co określa się jako średnią aktywność fizyczną (na więcej nie pozwoli Panu zapewne napięty kalendarz spotkań).

Nawet jeśli nasze szacunki nie są bardzo dokładne, w końcu nie mamy precyzyjnych danych, już na pierwszy rzut oka widać, że obcięcie codziennej dawki energii do zaledwie 1000 kcal, stanowi krok drastyczny. Sprawi, że nie będzie Pan miał siły nie tylko na treningi, ale również na sprostanie codziennym obowiązkom związanym z pracą. A tych na pewno ma Pan więcej niż przeciętny Polak.

Przy tak znacznym ograniczeniu kalorii z czasem bardzo zwolni Pański metabolizm, co przy wychodzeniu z diety zwiększy ryzyko wystąpienia efektu jojo. Będzie Pan na co dzień nieustannie głodny i - co często idzie w parze - rozdrażniony. Nie będzie Pan miał siły ćwiczyć, przez co trudno będzie trzymać się założeń planu treningowego. Niedobór energii, a najprawdopodobniej również białka sprawi, że odchudzanie mocno zmniejszy ilość Pańskiej tkanki mięśniowej, a ten efekt wolałby Pan zapewne ograniczać. W końcu chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej, prawda?

Obrany przez Pana sposób powrotu do formy najprawdopodobniej sprawi, że pośle Pan całe to odchudzanie w diabły. W końcu żaden człowiek nie zniesie na dłuższą metę takich drakońskich ograniczeń. Zwłaszcza że nie są one potrzebne. Naprawdę nie ma sensu się głodzić, kiedy można chudnąć, jedząc smacznie i do syta.

Proszę rzucić okiem na ten krótki tekst, wyjaśniający, dlaczego dieta 1000 kcal to błąd.  Pomoże on Panu stanąć do wyborów w pełnej formie i bez zbędnych wyrzeczeń. Przeczyta go Pan w 5 minut, ale gwarantujemy, że to będzie najlepiej zainwestowany czas w Pana przygotowaniach. W razie konieczności zespół Men's Health wraz ze współpracującymi ekspertami służy radą i wsparciem. Powodzenia!

 

Redakcja

Zobacz również:
REKLAMA