Prawdziwe zasady Fight Clubu, czyli jak wygrać pojedynek na pięści

Jeśli przytrafi Ci się pojedynek na gołe pięści, będziesz wiedział, jak dać sobie radę. Wszystko dzięki pomocy mistrza sztuk walki i kaskadera Jeffa Imada.

Fight Club

Rozsądek

Każdy, kto przez wiele lat uprawiał sporty walki, powie Ci, że najbezpieczniej jest unikać niebezpieczeństw. Ale czasami nie da się uniknąć konfrontacji. Zatem...

1. Patrz w oczy

Trzymaj brodę nisko (bo cios w nią zazwyczaj kończy się nokautem) i utrzymuj kontakt wzrokowy z przeciwnikiem. Dzięki temu będziesz wiedział, gdzie chce zaatakować.

2. Celuj nisko

Uderzenie kogoś w głowę gołą pięścią jest jak walenie w skałę. Dlatego jeśli nie masz przyzwyczajonych rąk, dużo lepiej zrobisz, jeżeli będziesz celował np. w szyję lub brzuch.

"Jeśli wyglądasz naprawdę źle, ludzie nie chcą wiedzieć, czym zajmujesz w wolnym czasie". (Chuck Palahniuk)

3. Atakuj mądrze

Nie pokładaj całej nadziei w pięściach, skorzystaj jeszcze z łokci i kolan. Są naprawdę twarde, dlatego jeśli wbiją się w miękkie tkanki przeciwnika... Resztę możesz sobie dopowiedzieć sam.

4. Uciekaj

Z miejsca akcji najlepiej szybko się zmyć. Ale zrób to dopiero, gdy zniechęcisz przeciwnika do pościgu. Inaczej, gdy zobaczy Twoje plecy, może Ci zrobić prawdziwą krzywdę. 

Zobacz też: Dlaczego "Fight Club" nadal zachwyca? Prawdziwa historia dzieła pióra Chucka Palahniuka.

Zobacz również:
REKLAMA