[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Optymalizacja czasu pracy: ile tak naprawdę pracujemy?

Spędzasz w niej zdecydowanie więcej czasu niż na uprawianiu seksu, oglądaniu meczów piłkarskich czy innych przyjemnościach. Praca. Sprawdź, jak wiele lat Twojego życia Ci zabiera.

Ile pracujemy w życiu?

Jak optymalizować czas w pracy?

Jasne, że można być rentierem, dziedzicem, spadkobiercą i obrzydliwie bogatym z domu, ale tak się składa, że nie znamy nikogo takiego. Tę feralną „13” wyliczyliśmy prosto: 8 godzin razy 40 lat minus jakieś tam weekendy, święta i urlopy – ale wiemy doskonale, że często te przysłowiowe 8 h to zwykła fikcja. Skoro już musimy pracować, to znajdźmy sposoby, by ten nawał roboty zrzucany na nas przez szefa faktycznie trwał 8 godzin, a nie 12!!! Oto kilka prostych patentów:

1) Raz na 6 miesięcy oddawaj swój komputer do przeglądu. Wyliczono, że dziennie traci się 48 minut na regulowanie problemów ze sprzętem, a jako że praca ma być wykonana, więc wychodzi się później.

REKLAMA

2) 10 minut dziennie zabiera Ci walka z niechcianą pocztą. Załóż filtr antyspamowy.

3) Zaloguj się na stronie www.living5to9.com i wprowadź godzinę, o której chcesz wyjść z pracy. Alarm przypomni Ci o tym postanowieniu.

4) Załóż osobną półkę na papiery, które inni chcą Ci przekazać w czasie pracy. Badania ustaliły, że przeciętny pracownik jest z tego powodu odrywany od pracy 73 razy. Powrót do pełnej koncentracji zabiera mu potem 20 minut.

5) Faktycznie zaczynasz pracę o 9? No, teoretycznie tak. Spróbuj zacząć praktycznie – wyjdziesz wcześniej.

6) Rano ułóż plan zajęć na dany dzień. Ludzie mają skłonność do ustalania godzin spotkań i zebrań, a nie własnej pracy, mimo że słynne zebrania rzadko przynoszą jakieś konkrety. Tych kilka racjonalizacji może sprawić, że będziesz pracował krócej, szef dostrzeże w końcu Twoją efektywność, rewanżując się podwyżką, a żona dostrzeże Twoją obecność w domu. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij