Postanowienia noworoczne: reaktywacja

Zdążyłeś już zapomnieć o swoich noworocznych postanowieniach? Niedobrze. Ale nie wszystko jeszcze stracone! Pomożemy Ci sformułować realistyczne cele, zaplanować właściwą strategię i w końcu dopiąć swego. Tym razem swoich obietnic dotrzymasz!

Maciej Glinka
Nie musisz być twardzielem jak Rambo czy Brudny Harry, aby w najbliższego sylwestra podsumować swoje postanowienia noworoczne sprzed roku krótkim "Misja zakończona powodzeniem!". (rys. Maciej Glinka)

Picie koktajli owocowo-warzywnych to najprostsza i najskuteczniejsza metoda dostarczania organizmowi odpowiedniej porcji witamin i mikroelementów.
REKLAMA

Postanowienie nr 9

Pozbędę się mięśnia piwnego.

Już za miesiąc: Zrzucisz połowę zbędnego tłuszczu.

Patent: Zamów zupę.

Dlaczego: Rób, co chcesz, tylko nie próbuj się głodzić ani przechodzić na restrykcyjne diety polecane w pismach dla kobiet. Gwałtowne chudnięcie naprawdę nie jest zdrowe. Cudowne, błyskawiczne diety i tabletki na odchudzanie działają w ten sposób, że zamiast tłuszczu pozbywasz się głównie zgromadzonej w organizmie wody i masy mięśniowej; ledwo wrócisz do normalnej diety, natychmiast znowu przybierasz na wadze.

Zacznij posiłek od przystawki albo chociaż od lekkiej zupy. Wiele badań wykazało, że taki starter daje poczucie sytości i sprawia, że zjadasz mniej na danie główne. W rezultacie jesteś najedzony, a dostarczasz swojemu organizmowi mniej kalorii, niż gdybyś miał zjeść tylko jedno, ale za to bardzo obfite danie.

Najlepiej jednak, abyś do tematu odchudzania podszedł kompleksowo, tak jak redaktor naczelny amerykańskiego wydania MH David Zinczenko. W wieku 14 lat ważył 96 kg przy wzroście 178 cm, a dziś jest szczupłym, wysportowanym facetem. Bazując na własnych doświadczeniach, razem ze specjalistami stworzył rewolucyjną Dietę Abs, opartą na 6 prostych zasadach, z których najważniejsza brzmi: "Niech inni się głodzą. Ty chudnij, jedząc do woli".

"Jeśli chcesz zmienić swoje ciało, tak by poprawić swój stan zdrowia i wygląd, kondycję fizyczną i psychiczną oraz formę seksualną, Dieta Abs gwarantuje Ci jedno: zmienisz siebie, osiągając każdy z tych celów - mówi David Zinczenko. - Ona nie tylko poprawi jakość Twojego życia. Ona je ocali".

Postanowienie nr 10

Zacznę w końcu sam gotować.

Już za miesiąc: Będziesz mógł wykasować z komórki wszystkie numery do pizzy na wynos.

Patent: Zaplanuj, co zjesz na obiad, przed wyjściem do pracy.

Dlaczego: Jeżeli przed wyjściem do pracy wyjmiesz z szafki produkty, z których zamierzasz coś przyrządzić, np. brązowy ryż i orzechy, szanse na to, że po powrocie z pracy zadzwonisz po pizzę, maleją. Bo zwykle wracasz tak zmachany, że trudno Ci myśleć, nie mówiąc już o gotowaniu, prawda?

Zaplanowanie przed wyjściem z domu, co zamierzasz ugotować, zwiększa motywację, daje Ci czas na dokupienie niezbędnych produktów, a kiedy już wrócisz z zakupami, a wystawiony ryż wystarczy postawić na gaz, łatwiej Ci będzie zmobilizować siły do gotowania. I nie zrażaj się. Nawet jeśli nie uda Ci się za drugim razem (za pierwszym zazwyczaj się udaje), bądź konsekwentny, a wkrótce wejdzie Ci to w zwyczaj, by nie powiedzieć - w nałóg.

Postanowienie nr 11

Będę jadł więcej warzyw.

Już za miesiąc: Już przed południem będziesz miał w brzuchu połowę zalecanej dziennej dawki zieleniny.

Patent: Schowaj mikrofalówkę i kup blender.

Dlaczego: Picie koktajli owocowo-warzywnych jest najprostszą i najskuteczniejszą metodą dostarczania swojemu organizmowi odpowiedniej porcji witamin i mikroelementów. Podgrzewanie jedzenia w kuchence mikrofalowej - wręcz przeciwnie, to najprostszy i najszybszy sposób pozbawiania go wartości odżywczych. Wielu facetów nie przepada za warzywami, jedzenie liści wydaje im się niemęskie. Natomiast picie - jak najbardziej. Dlatego właśnie zmień stan skupienia: warzywa w płynie mają te same zalety, co w stanie stałym, a łatwiej je przełknąć. I nie trzeba popijać. Poniżej przepis na pierwszy koktajl. Następne pozostawiamy Twojej inwencji.

Składniki:

  • 3 obrane jabłka bez nasionek
  • pół banana
  • sok z połowy cytryny
  • łyżka miodu
  • sok z całej pomarańczy
  • kilka kostek lodu

Tak to zrobisz: Wrzuć wszystko do blendera, domknij starannie pokrywkę i włącz urządzenie. Kilka sekund miksowania i gotowe!

Z pomocą profesjonalnego barmana stworzyliśmy dla Ciebie jeszcze trzy inne, czysto wegetariańskie koktajle - bez procentów, ale za to pełne witamin i mikroelementów - które dadzą Ci lepszą odporność, oczyszczą organizm i wzmocnią Twoje serce: "Miksuj jak DJ!.

MH 01-02/2008

1 ... 3 4 5
STRONA 5 z 5
Zobacz również:
Odsłoń sześciopak, wypełnij rękawki koszulki i wzmocnij plecy wyciskaniem w klęku z odchyleniem.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA