Polskie filmy i seriale na Netflixie – zapowiedziano nowe tytuły

Netflix zapowiedział 18 polskich filmów i seriali własnej produkcji, które wkrótce zadebiutują na platformie. Ma być różnorodnie, lokalnie i – przede wszystkim – ciekawie. 

Detektyw Forst fot. materiały prasowe Netflix

 1. Polskie filmy i seriale Netflix na podstawie książek
 2. Mocne polskie filmy Netflix
 3. Polskie filmy i seriale Netflix o kobietach
 4. Polskie komedie Netflix
 5. Polskie romanse Netflix
 6. Lista zapowiedzianych produkcji

Polskie filmy i seriale Netflix na podstawie książek

Netflix najwyraźniej docenia twórczość polskich pisarzy, bo na liście zapowiedzianych filmów i seriali znalazły się aż 4 adaptacje. W serialu kryminalnym „Detektyw Forst" (na podstawie powieści Remigiusza Mroza) areną brutalnych morderstw będą rodzime Tatry. W głównego bohatera, działającego wbrew procedurom cynicznego policjanta, wcieli się Borys Szyc.
Kolejna adaptacja to film „Dzisiaj śpisz ze mną" na podstawie głośnego romansu autorstwa Anny Szczypczyńskiej. Niezwykle ciekawie zapowiada się też serial inspirowany powieścią Jakuba Żulczyka – „Informacja zwrotna" – w którym główną rolę zagra Arkadiusz Jakubik. W produkcji znajduje się również ekranizacja kultowej powieści z lat 60. „Pan Samochodzik i Templariusze" (Zbigniew Nienacki).

Mocne polskie filmy Netflix

Na liście nowych filmów i seriali Netfliksa wyprodukowanych w Polsce znalazło się kilka produkcji „z dreszczykiem”. W horrorze „HELLHOLE" poznamy historię młodego milicjanta, który przenika do klasztornego życia, by rozwiązać tajemnicę zniknięć pensjonariuszy. Niemałe emocje wywoła też „Broad Peak" – opowieść o polskich himalaistach ­– oraz film katastroficzny „The Hive".

W filmie „Freestyle" będziemy z kolei śledzić perypetie ulicznego rapera, która wpadł w tarapaty po nieudanej transakcji narkotykowej. W głównego bohatera wcieli się Maciej Musiałowski.

Polskie filmy i seriale Netflix o kobietach

Wśród polskich produkcji zmierzających na Netfliksa nie zabraknie opowieści o silnych kobietach. Serialowa komedia „Gang Zielonej Rękawiczki" skupia się na trzech nieuchwytnych złodziejkach, które ukrywają się w cichym domu opieki. W „Dniu Matki" poznamy historię byłej agentki do zadań specjalnych, która musi wykorzystać swoje śmiercionośne umiejętności, by uratować syna. Główną rolę w filmie zagra Agnieszka Grochowska. W serialu „Brokat" przeniesiemy się do Polski lat 70. Akcja dramatu skupia się na trzech niezależnych kobietach, które świadczą usługi seksualne, by móc żyć na własnych warunkach. Z kolei „Infamia" (tytuł roboczy) opowiada historię nastoletniej Romki, która próbuje odnaleźć się we współczesnym świecie.

Polskie komedie na Netflix

Coś dla siebie znajdą też fani komedii. „Jeszcze przed Świętami" to opowieść o trzydziestoletniej kurierce, która – po tym, jak ktoś złośliwie zamienił paczki z prezentami – próbuje uratować święta. „Pewnego razu na krajowej jedynce" jest komedią pomyłek, w której grupa nieznajomych przypadkowo rusza w trasę samochodem użytym w napadzie na bank.

Netflix zapowiedział też serial komediowy „Gry rodzinne", którego akcja toczy się w dniu ślubu studentki medycyny z zamożnym chirurgiem plastycznym. Okazuje się, że jedyne, co łączy obie rodziny, to sekrety i kłamstwa.

Reprezentację gatunku zamyka „Noc w przedszkolu", czyli czarna komedia o szkolnych jasełkach, które nieoczekiwanie zamieniają się w sąd nad niegrzecznym pięciolatkiem.

Polskie romanse na Netflix

Fani romansów (dobra, umówmy się – fanki) ucieszą się z futurystycznej opowieści „Dziewczyna i kosmonauta", opowiadającej o miłosnej rywalizacji pomiędzy dwoma pilotami F-16. Solidnym wyciskaczem łez może okazać się też film „Lovezone". To historia o nastolatce ze spektrum autyzmu, która wyrusza nad polskie morze, by nakręcić ze swoim przyjacielem film o miłości.

Polskie filmy i seriale Netflix – lista zapowiedzianych produkcji

Polskie produkcje poruszają widownię na całym świecie: wzruszają, bawią, fascynują i zachęcają do rozmowy. Nadchodzące miesiące to czas filmowych i serialowych premier, które dotykają rozmaitych tematów i reprezentują odmienne gatunki, konwencje i style filmowe. Dzięki temu trafiają w różnorodne gusta zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Cieszymy się z tego, jak się rozwijamy i jednocześnie szykujemy się do realizacji kolejnych inspirujących projektów” – twierdzi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE w Netflix. 

Cieszymy się, że możemy dać twórcom przestrzeń na zrealizowanie swoich filmowych opowieści, tak różnych pod kątem przesłania i sposobu kreowania świata. Dzięki otrzymanej wolności twórczej powstają projekty często nowatorskie i odważne. Fakt, że są chętnie oglądane w Polsce i niejednokrotnie uzyskują międzynarodowy rozgłos, jest dla nas dodatkowym powodem do dumy. Jesteśmy pewni, że i nowe tytuły spotkają się z równie ciepłym przyjęciem” mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netflix. 

Ogłoszone produkcje nie są bynajmniej ostatnimi, jakie Netflix nakręci w naszym kraju. Amerykański gigant zapewnia, że widzi w Polsce duży potencjał i czeka nas jeszcze wiele polskich filmów i seriali oznaczonych czerwoną literą „N”.

Lista polskich filmów, które zadebiutują na Netfliksie:

 • Broad Peak 
 • Dzień Matki 
 • Dzisiaj śpisz ze mną 
 • Freestyle 
 • HELLHOLE 
 • Jeszcze przed Świętami 
 • Noc w przedszkolu
 • Pan Samochodzik i Templariusze 
 • The Hive 

Lista polskich seriali, które zadebiutują na Netfliksie:

 • Brokat 
 • Detektyw Forst 
 • Dziewczyna i kosmonauta
 • Gang Zielonej Rękawiczki 
 • Gry rodzinne 
 • Infamia (roboczy tytuł) 
 • Informacja zwrotna 
 • Lovzone 
 • Pewnego razu na krajowej jedynce 

Źródło: Netflix

REKLAMA