Po co facetom sutki i dlaczego penis jest mniejszy, gdy ćwiczysz - dziwne pytania do MH

Kolejna porcja pytań nadsyłanych przez żądnych niszowej wiedzy Czytelników. Miłej zabawy.

Penis a trening siłowy shutterstock.com
Podczas treningu Ty robisz się większy, ale Twój penis niekoniecznie.

Dlaczego mój mały robi się mniejszy, gdy ćwiczę?

REKLAMA

„Gdy dajesz sobie w kość na siłowni, mięśnie zwiększają objętość częściowo dlatego, że dociera do nich od 15 do 20 razy więcej krwi niż wtedy, gdy leżą odłogiem” – wyjaśnia dr Mike Nelson, fizjolog sportowy. W Twoim ciele krąży stała ilość krwi, więc gdy gdzieś jest jej więcej, gdzieś musi być mniej. Organizm zmniejsza ilość krwi w tkankach, w których nie jest akurat niezbędna – a penis, choć bardzo ważny, nie przyda Ci się, gdy musisz podnieść sztangę.

Odpływ krwi z członka podczas dużego wysiłku może być tak znaczny, że prącie dorosłego mężczyzny wygląda jak u chłopca przed mutacją” – mówi urolog Brian Steixner. Co więcej, nawet jeśli w takiej sytuacji seksowna blondynka obok zacznie robić przysiady, sytuacja się nie zmieni: adrenalina uwalniana podczas wysiłku blokuje dopaminę, która wpompowuje krew do penisa.

Po co faceci mają sutki?

Po nic. Nie są nam do niczego potrzebne, chociaż gdybyś je sobie usunął, wyglądałbyś dziwnie. A dlaczego je w ogóle mamy? Należymy do tego samego gatunku, co kobiety, i na początku życia płodowego – zanim rozstrzygnie się, kto będzie dziewczynką, a kto chłopcem – wszystko mamy takie samo.

Dlaczego czyszczenie uszu patyczkami jest takie przyjemne, skoro jest rzekomo tak niebezpieczne?

W skórze pokrywającej wnętrze Twojego ucha znajduje się dużo bardzo czułych zakończeń nerwowych. „Wiele z nich połączonych jest z organami wewnętrznymi, więc wetknięcie do kanału słuchowego owiniętego bawełną patyczka wywołuje kaskadę przyjemnych doznań w różnych tkankach” – wyjaśnia prof. Amber Luong, otolaryngolog z University of Texas.

Te ultraczułe zakończenia nerwowe są nam potrzebne, by w porę odkryć zagrożenia, np. w postaci robaków, które mogłyby się tam dostać i złożyć jaja. Tak gęste unerwienie ucha sprawia też, że całowanie uszu lub szeptanie słodkich słówek wprost do ucha tak szybko podnieca. Jednak nie ulegaj pokusie i do czyszczenia uszu używaj tylko palców i wody z mydłem. Wkładanie patyczków, choć przyjemne, może Ci zaszkodzić.

Zobacz również:
REKLAMA