[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Pitagoras - antyczny fitnesiak

Pitagoras był nie tylko matematykiem i filozofem. Dowiodł, że genialny umysł wymaga sprawnego, zdrowego ciała.  Gdyby w świecie antyku wydawano MH, on byłby jego redaktorem naczelnym.

Antyczni sportowcy
1. Pitagoras zajmował się nie tylko tematami abstrakcyjnymi. Istotna była dla niego także harmonia między duszą i ciałem.

2. Wielu uczniów Pitagorasa było utalentowanymi sprinterami, bokserami i zapaśnikami. Jego nauki wpłynęły na greckie zamiłowanie do zdrowego jedzenia, a to przełożyło się na rozwój wspaniałej cywilizacji.

REKLAMA

3. Uczył swoich studentów uważności, i to bez wrzucania widoczków na Instagram.

4. Idea „uważności” może wydawać Ci się nudna, ale wiedz, że koncentracja na smaku i konsystencji każdego kęsa jedzenia pomaga obniżyć stres. Potwierdziły to badania nad Navy SEALs. Jeśli to działa na współczesnych Spartan, jesteśmy pewni, że zadziała i w Twoim przypadku.

5. Zalecał dietę 5:2, na długo zanim odkryła ją Twoja dziewczyna.

6. Poglądy na to, jak zachować zdrowe ciało i sprawny umysł, żyjąc w sposób skromny, prawy i powściągliwy, potwierdził własnym życiem. Zmarł w wieku 80 lat (niektórzy twierdzą, że 104).

7. A oto przepis na ulubioną przekąskę Pitagorasa. Mieszamy mak i sezam z pastą z miodu i ciecierzycy. Właściwie każdy współczesny dietetyk mógłby zalecić taką obniżającą ciśnienie i poziom cholesterolu przekąskę.

8. Choć był wegetarianinem, stał się pionierem diety o wysokiej zawartości tłuszczu dla sportowców. I proszę, moda na wysokowęglowodanowe posiłki przeminęła i teraz czołowi dietetycy sportowi przyznają filozofowi rację.

9. Pitagoras uważał, że najzdrowiej jest jeść pokarmy świeże, najlepiej surowe i jak najmniej przyprawione. Nie o rozkosze podniebienia mu chodziło, tylko o dostarczenie ciału zdrowego paliwa.

10. Jeden z uczniów Pitagorasa, Milo z Krotonu, został zwycięzcą olimpiady w pankriatonie (takie zapasy). Był na diecie złożonej z mięsa i tłuszczu zwierzęcego z minimalną ilością węgli.

11. Współczesna nauka wiele mu zawdzięcza. Wszystkie jego metody na zdrowe ciało i umysł zostały potwierdzone.

12. Greccy trenerzy byli pierwszymi hipsterami fitnessu. Jedli ryby wyłącznie ze specjalnych łowisk. Odkryli również, że aby otrzymać zdrowe mięso wieprzowe, należy świnie karmić żołędziami i jagodami. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij