Phoebe Waller-Bridge będzie nowym Indianą Jonesem?

Kultowa seria najprawdopodobniej doczeka się zmiany głównego bohatera.

Harrison Ford i Phoebe Waller-Bridge fot. East News, shutterstock.com

Jak twierdzi brytyjski dziennik Daily Mail, Phoebe Waller-Bridge może przejąć główną rolę w przyszłych filmach z uniwersum Indiany Jonesa. 36-letnia aktorka, znana między innymi z serialu Fleabag, jest podobno faworytką producentów, którzy planują wprowadzić „duże zmiany" w kultowej marce. 

REKLAMA

Póki co nie wiadomo, czy twórcy chcą, by Indiana Jones stał się kobietą czy będzie to po prostu klasyczny spin off. Wydaje nam się jednak – sorry, szydercy– że druga wersja jest znacznie bardziej prawdopodobna. Waller-Bridge ma pojawić się u boku Harrisona Forda w najnowszej odsłonie serii i – z logicznego punktu widzenia – twórcy mogą mieć w planach rozwój jej postaci. 

Wciąż nie wiemy, w kogo dokładnie wcieli się aktorka, ale na pewno będzie to postać bliska Indiemu. Entuzjazmu związanego z pojawieniem się Waller-Bridge nie krył reżyser najnowszego filmu, James Mangold. Autor takich hitów, jak Le Mans '66 czy Przerwana lekcja muzyki nazwał Phoebe „olśniewającą aktorką", wnoszącą kreatywny głos i chemię na plan.

W internecie pojawiło się już kilka zdjęć z planu piątej części IJ, na których widać ucharakteryzowaną Waller-Bridge. 

Indiana Jones 5 – kiedy premiera?

Premiera najnowszej części przygód Indiany Jonesa była już trzykrotnie przekładana. Ostatni znany termin to 29 lipca 2022 roku. Wciąż nie wiadomo, jak nazywa się ostatni film z udziałem Harrisona Forda, ale mamy nadzieję, że już nic nie stanie mu na przeszkodzie.

Oprócz Forda i Waller-Bridge, na ekranie pojawią się też: Mads Mikkelsen (Na rauszu, Polowanie), Thomas Kretschmann (Pianista, Next), Boyd Holbrook (Narcos, Zaginiona dziewczyna), Shaunette Renée Wilson (Czarna Pantera, Billions) oraz Toby Jones (MarzycielBerberian Sound Studio).


Źródło: nme.com

REKLAMA