[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Perspektywy bez ograniczeń

Krótkowzroczność jest problemem, z którym żyje co trzeci Polak. Oznacza to, że ponad 10 mln z nas może odczuwać ograniczenia wpływające na aktywny tryb życia.

Optegra

Z badań opisujących występowanie wad wzroku wynika, że około 10 mln Polaków żyje z krótkowzrocznością – miopią. Oznacza to, że widzą wyraźnie tylko te przedmioty, które znajdują się wystarczająco blisko oczu, natomiast odległe są rozmazane. Im większa jest wada, tym bliżej oczu musi znajdować się gazeta czy smartfon. Wynika to z faktu, że promienie światła nie ogniskują się na siatkówce oka, ale jeszcze przed nią i w efekcie, do siatkówki dociera zniekształcony, niewyraźny obraz. Dlatego osoby z miopią muszą mrużyć oczy, żeby „złapać” ostrość w oddali. Zdolność soczewek korekcyjnych do skupiania lub rozpraszania światła (zależną od ich krzywizny) – a przez to również wadę wzroku, określa się w dioptriach. Gdy wartość ta jest ujemna, oznacza krótkowzroczność.

O ile ta wada nie stwarza większych problemów przy pracy z komputerem lub w codziennych domowych czynnościach (nie licząc zmęczenia oczu i bólu głowy spowodowanego napinaniem mięśni powiek i skroniowych), to już sport może być dla krótkowidza kłopotliwą aktywnością. 

Okulary – rozwiązanie problemu i… problem

Naturalnie, najprostszym sposobem radzenia sobie z krótkowzrocznością są okulary korekcyjne – krzywizna soczewek skupia promienie światła i kieruje skorygowany obraz na siatkówkę. Dzięki temu osoba z krótkowzrocznością widzi z pełną ostrością. Niewątpliwie jest to najpopularniejsze, ale nie idealne rozwiązanie. Wynika to z faktu, że aktywności takie jak: pływanie, bieganie czy jazda konna, „nie idą w parze” z okularami. Nie zawsze są wygodne, a uszkodzenie markowych oprawek jest kosztowne.

Soczewki kontaktowe również stwarzają pewne ograniczenia, gdy mowa o aktywności, o czym doskonale wiedzą miłośnicy sportów wodnych. Wymycie soczewek kontaktowych z oczu zdarza się znacznie częściej niż sporadycznie. Do tego tzw. otwarta woda w przypadku noszenia „kontaktów” jest również niewskazana ze względów higienicznych. Konieczność ich codziennej wymiany dodatkowo wymusza konieczność wożenia ze sobą kompletu na każdy dzień wyjazdu np. na urlop.

Życie z pełną ostrością

Gdy mowa o ograniczeniach, jakie stwarza krótkowzroczność oraz obecnych sposobach jej niwelowania, warto wspomnieć o najnowocześniejszych metodach pełnego i skutecznego leczenia miopii. Jest to bowiem wada, która przy obecnym stopniu rozwoju medycyny jest niemal w pełni i trwale wyleczalna. Jest to zasługą wprowadzenia do okulistyki zabiegów z użyciem komputerowo sterowanego lasera. Jak wynika z danych m.in. Fundacji Dobrego Widzenia, korekcja krótkowzroczności tym sposobem jest najbezpieczniejszą i najbardziej efektywną metodą leczenia. A co najważniejsze, przynoszą one trwałą satysfakcję 95% z nich.

Mikrokorekcja i wielkie rezultaty

Doświadczenia lekarzy wskazują, że najwyższą skutecznością wykazuje się Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku, w tym nowoczesna metoda SMILE, a zwłaszcza jej rozszerzona wersja Lentivu. Jest ona całkowicie bezbolesna i niezwykle skuteczna, a do przeprowadzenia zabiegu wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt VisuMax renomowanej firmy Carl Zeiss Meditec.

Obecnie zapewnia on najwyższą możliwą precyzję i bezpieczeństwo zabiegu trwałej korekcji krótkowzroczności. Co roku metodą Lentivu przeprowadza się kilka tysięcy operacji , a kwalifikują się do niego wszyscy z wadą od -0,75 do -10 dioptrii oraz z astygmatyzmem do 5 dioptrii. Sam zabieg trwa kilkanaście minut, a wiązka światła tworząca mikrosoczewkę wewnątrz rogówki oka potrzebuje na to nie więcej niż 24 sekundy. Następnie mikrosoczewka jest usuwana przez bezbolesne mikronacięcie, a rogówka modelowana, by prawidłowo już skupiała światło.

Warto podkreślić, że każde poruszenie okiem natychmiast wstrzymuje pracę urządzenia VisuMax – przed emisją kolejnej wiązki światła. Efektem zabiegu metodą Lentivu jest precyzyjnie wyleczony wzrok i zniesienie ograniczeń widzenia. Warto też dodać, że każda operacja metodą Lentivu poprzedzona jest wnikliwym wywiadem lekarskim, w procesie którego powstaje dokładny pomiar nie tylko wady wzroku, ale również grubości rogówki i wielu innych czynników. Ma to zapewnić maksymalne dopasowanie zabiegu lub też znalezienie innej, bezpiecznej metody.

Szybki powrót do aktywności

Metoda Lentivu ma również też taką zaletę, że nie wymaga długiej rehabilitacji. Już na drugi dzień od zabiegu można zrobić makijaż (normalnie czas ten wydłuża się nawet do kilku tygodni) i nie ma przeciwskazań do podjęcia normalnej pracy. Nie ma też problemu, żeby podjąć początkowo lekką, a następnie już normalną aktywność fizyczną lub realizować hobby. To sposób, by pozbyć się ograniczeń widzenia i bez wyrzeczeń powrócić do życia pełnego wyzwań.

Artykuł został stworzony we współpracy z siecią Klinik Okulistycznych Optegra.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij