Poznaliśmy datę premiery 6. sezonu Peaky Blinders

Peaky fookin' Blinders powrócą szybciej niż Ci się wydaje.

Peaky Blinders 6 sezon fot. Robert Viglasky/Netflix

Zdjęcia do szóstego i zarazem ostatniego sezonu Peaky Blinders ruszyły na początku stycznia 2021 roku. Pierwotnie zakładano, że prace nad nowymi odcinkami rozpoczną się wcześniej, ale plany producentów pokrzyżowała pandemia. 

Kręcenie finałowych scen okazało się być dla aktorów niełatwym doświadczeniem – nie tylko ze względu na rygorystyczne przepisy covidowe. W przedostatnim miesiącu zdjęć, 16 kwietnia, odeszła Helen McCrory, która wcielała się w rolę cioci Polly.

Helen nie była aktorką, która pojawia się na planie, robi swoje i wychodzi. Zawsze rozmawiała z członkami ekipy i innymi aktorami. Znała imię każdej osoby na planie" – napisał Cillian Murphy w specjalnym tekście upamiętniającym aktorkę. 

Murphy, który gra główną rolę w serialu, stwierdził też, że postać grana przez Helen była niesamowicie ważna dla jego bohatera.

Myślę, że relacja Tommy'ego z Polly była zawsze kluczowa. To było skomplikowane. Była jego ciotką, ale czasami również matką i siostrą. Bywało też tak, że stanowili jedność niczym małżeństwo".

Zdjęcia do ostatniego sezonu Peaky Blinders zakończyły się 27 maja. Dziś wiemy już, że będą to ostatnie odcinki serialu, ale bynajmniej nie ostatnie spotkanie z jego bohaterami. 

Wierzymy, że ostatni sezon będzie najlepszy ze wszystkich i że fani go pokochają. Serial zmierza ku końcowi, ale historia będzie kontynuowana" – napisał na Twitterze twórca Peaky Blinders, Steven Knight.

Scenarzysta wyznał w jednym z wywiadów, że od samego początku planował zakończyć historię filmem pełnometrażowym. W tej chwili nie znamy więcej szczegółów, ale niektóre źródła donoszą, że historia Peaky Blinders może zakończyć się nadejściem II wojny światowej. 

Peaky Blinders 6 – premiera 

Póki co odstawmy na bok domysły i skupmy się na faktach, bo te są niewątpliwie ekscytujące. Dzisiaj, tj. 15 lutego, BBC oficjalnie ogłosiło datę premiery 6. sezonu. Ze specjalnie przygotowanego na tę okazję muralu, dowiedzieliśmy się, że pierwszy odcinek ostatniego sezonu Peaky Blinders zadebiutuje 27 lutego

Podobnie, jak w przypadku poprzednich sezonów, nowe odcinki będą najpierw dostępne wyłącznie na platformie BBC iPlayer. Niecierpliwi będą mogli je obejrzeć za pośrednictwem VPN, natomiast reszta musi poczekać na ogłoszenie Netfliksa. Ile? Wciąż nie wiadomo. Niektórzy obstawiają, że 6. sezon zadebiutuje na platformie jeszcze w kwietniu. 

Zobacz również:
REKLAMA