Październikowy numer Men's Health – co w środku?

Październikowe wydanie MH wbrew zniechęcającym okolicznościom przyrody będzie emanować życiowym entuzjazmem (zaraźliwym, a jakże!) i życiową siłą. Jamie Foxx, który otwiera ten numer z okładki jest chodzącą emanacją tych cech – wulkan energii wymieszanej z konsekwencją to mieszanka piorunująca.

Man's Health Men's Health

1. Jamie w rozmiarze XL

Jamie Foxx nazywa się w rzeczywistości Eric Marlon Bishop po biologicznym ojcu i z wykształcenia nie jest aktorem tylko absolwentem uniwersytetu w klasie fortepianu i kompozycji. To jednak za aktorstwo dostał Oskara, choć w zdobyciu Grammy na pewno mu pomogło jego muzyczne wykształcenie. Ma swoja stację radiową, nagrywa płyty, występuje w stand-upach, gra w wielkich filmowych produkcjach, produkuje dla Netflixa i MTV – szatan, nie gość! Do tego wszystkiego szykuje się do roli Mike’a Tysona, więc pakuje jak szalony. Przeczytajcie, bo już samą lekturą naładujecie się pozytywną energią. (s.32)

Nowy numerMen's Health

2. Każdy może być silny

Powiedzenie „Chcieć to móc” każdy chyba słyszał z ust jakiegoś mądrali i nie raz się wkurzał. Spróbuj, jeden z drugim, wcisnąć, na przykład, z powrotem do tubki wyciśniętą wcześniej pastę, to wtedy pogadamy. Na siłowni mamy podobną sytuację – każdy zauważył, że niektóre ćwiczenia wychodzą mu lepiej, a inne gorzej i choćbyś się skichał, inaczej być nie chce. I tutaj pomocną dłoń wyciąga antropometria, czyli nauka o zależnościach wynikających z naszej budowy ciała. Nie ma znaczenia, czy jesteś wysoki, niski, długonogi, krótkonogi, masywny czy chudy – jeżeli dopasujesz trening do swojej sylwetki, to odkryjesz niewykorzystane możliwości swojego ciała. (s. 50)

Nowy numerMen's Health

3. Nie ma ognia bez dymu

Wykorzystujemy na maksa ostatnie dni sezonu grillowego, bo w końcu mamy obiecaną „złotą, polską jesień”, prawda? Są wprawdzie bezdymne czy elektryczne grille do biesiadowania w domu, ale w naszych przepisach to dym właśnie ma kolosalna rolę do odegrania. Mamy więc dla was wędzony mostek wołowy prosto z Teksasu (a tam potrafią się obchodzić z żywym ogniem), całego pieczonego kurczaka wg palestyńskiego przepisu (z tym ogniem to u nich nieco gorzej, ale kurczaka robią wyśmienitego), klasyczną szarpaną wieprzową łopatkę i warzywa prosto z ognia. I to nazywamy prawdziwym biesiadowaniem! Do kompletu podpowiadamy 28 kulinarnych patentów na większy ogień w siłowni, czyli, jak naszego grilla przerobić na większe mięśnie. (s.62)

Nowy numerMen's Health

4. Test worków bokserskich

Stare porzekadło, według którego worek bokserski nie oddaje ciosów, jest już nieaktualne. Nowoczesne worki treningowe potrafią nie tylko oddać, ale też skutecznie zamortyzować uderzenie albo wręcz wymusić na pięściarzu jakąś reakcję. Co natomiast pozostaje aktualne (i pewnie zostanie na wieki wieków) to zachowanie facetów, którzy mijając bokserski worek muszą – po prostu muszą – walnąć w niego pięścią. Każdy tak ma i taka myśl nam towarzyszyła przy testowaniu. Warto zrobić rozpoznanie, bo każdy worek uczy czegoś innego. (s. 42)

Nowy numerMen's Health

5. Jak odzyskać zapał do roboty?

Z czegoś trzeba umierać, więc do roboty chodzić trzeba – to nie był nasz pomysł, więc pretensje pod inny adres, prosimy. Po pandemijnej pracy zdalnej, a teraz dodatkowo po wakacyjno-urlopowym sezonie powrót do szarej, zakładowej rzeczywistości nie jest ani łatwy, ani przyjemny. Skoro jednak jest mus, to przygotowaliśmy kilka pomocnych zaleceń, które pomogą zmniejszyć stan zawodowego wypalenia (no, może bardziej nadwątlenia) i wybudzić nas z wakacyjnego rozleniwienia. (s. 58)

Nowy numerMen's Health
REKLAMA